واکسیناسیون در خراسان رضوی سرعت می‌گیرد

آبان 25, 1400
26 بازدید

ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون در روزها و هفته‌های آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت و امکانات استان پای کار خواهد آمد. محمدصادق معتمدیان در نشست کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان که در محل سالن اجتماعات بیمارستان امام رضای مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با وجود محدودیت‌ها و با تعامل بین […]

واکسیناسیون در خراسان رضوی سرعت می‌گیرد 

ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون در روزها و هفته‌های آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت و امکانات استان پای کار خواهد آمد.

محمدصادق معتمدیان در نشست کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان که در محل سالن اجتماعات بیمارستان امام رضای مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با وجود محدودیت‌ها و با تعامل بین مجموعه‌های مختلف کشور و استان مشکلات را پشت سر گذاشتیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه چهار پیک را پشت سر گذاشته‌ایم و در آستانه پیک پنجم قرار داریم، افزود: در این راستا تجاربی هم به دست آورده‌ایم. با این وجود تشکیل کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان از اقدامات خوبی بود که صورت گرفت.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ نفر از اساتید برجسته و پزشکان در این کمیته حضور دارند، شبانه روز پای کار هستند و در جهت تصمیم گیری‌ها کمک می‌کنند که جای قدردانی دارد.

معتمدیان از اعضای کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی درخواست کرد که در بخش آگاهی بخشی به جامعه و رعایت پروتکل‌ها اقناع‌سازی صورت گیرد چراکه تاب‌آوری مردم به دلیل پروتکل‌های بهداشتی کم شده است. با این رویکرد مهم ترین عامل اصلی مردم هستند که باید همکاری کنند.

استاندار خراسان رضوی افزود: اعضای کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی باید با حضور در برنامه‌های تلویزیونی، رادیو، فضای مجازی و مطبوعات در راستای آگاهی بخشی به مردم استان نقش‌آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد هر هفته به صورت مرتب برگزار می‌شود، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود هرچند تبعات اجتماعی دارد و این تصمیم گیری را مشکل می‌کند لذا تلاش ما این است که با یک رویکرد جدید شاهد افزایش پروتکل‌های بهداشتی در استان باشیم.

معتمدیان بر تسریع در انجام واکسیناسیون تاکید کرد: امر واکسیناسیون در روزها و هفته‌های آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت و امکانات استان پای کار خواهد آمد تا این مورد تحقق یابد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به مبحث کنترل مرزها و انسداد آن‌ها گفت: این مسیر را باید ادامه دهیم تا از ترددهای غیرمجاز جلوگیری به عمل آید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی همچنین بر تداوم طرح شهید سلیمانی در استان و دنبال کردن آن برای مقابله با کرونا تاکید کرد.

در پایان این نشست از اعضای کمیته علمی ستاد کرونا توسط استاندار تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا