واکسیناسیون دانش آموزان در خراسان رضوی سرعت می‌گیرد

مهر 18, 1400
11 بازدید

 مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز طرح تسریع در واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله در مناطق تحت پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی خبر داد. محمد احمدیان اظهار کرد: جمعیت دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۴۶۰ هزار نفر است که […]

واکسیناسیون دانش آموزان در خراسان رضوی سرعت می‌گیرد

 مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز طرح تسریع در واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله در مناطق تحت پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی خبر داد.

محمد احمدیان اظهار کرد: جمعیت دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۴۶۰ هزار نفر است که تاکنون ۱۶۰ هزار نفر از آنان واکسینه شده‌اند.

وی بیان کرد: واکسیناسیون دانش‌‍آموزان خراسانی در قالب طرح ایمن سازی آنان از هفته‌های پیش در حال انجام است و از امروز طرح تسریع واکسیناسیون دانش‌آموزان را همزمان با بازگشایی مدارس شاهد خواهیم بود.

به گزارش وبدا مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده طی مدت سه روز تمام دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله در مراکز تجمیعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مراکز تجعیعی آموزش و پرورش در مشهد و سایر شهرستان‌های استان فراخوان و  واکسینه خواهند شد.

وی واکسن تزریقی به دانش آموزان گروه سنی یاد شده را از نوع سینوفارم عنوان کرد که در ۲ دوز به فاصله ۲۸ روز تزریق خواهد شد.

منبع: ايسنا