واکسن عاملی برای ابتلا به کرونا نیست

آبان 19, 1400
5 بازدید

ایسنا/زنجان ‌رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: واکسن کرونا عامل مبتلا شدن به بیماری کرونا در دریافت‌کنندگان نیست، زیرا واکسن‌ها ویروس کشته شده هستند. پرویز قزلباش ظهر امروز (۱۶ تیرماه) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در رابطه با روند بیماری کرونا در استان زنجان، اظهار کرد: طی هفته اخیر روند افزایشی، […]

واکسن عاملی برای ابتلا به کرونا نیست

ایسنا/زنجان ‌رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: واکسن کرونا عامل مبتلا شدن به بیماری کرونا در دریافت‌کنندگان نیست، زیرا واکسن‌ها ویروس کشته شده هستند.

پرویز قزلباش ظهر امروز (۱۶ تیرماه) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در رابطه با روند بیماری کرونا در استان زنجان، اظهار کرد: طی هفته اخیر روند افزایشی، بیماران سرپایی کرونا متوقف و ثابت شده است و در خصوص بستری بیماران کرونایی در استات زنجان شاهد روند پایداری هستیم.

وی با اشاره به اینکه طی هفته‌های آتی امکان خروج زنجان از وضعیت پایدار کرونا وجود دارد، افزود: با آغاز طغیان کرونا در کشور، دیر یا زود استان زنجان نیز گرفتار موج پنجم کرونا می‌شود ولی همه تلاش خود را برای اتمام واکسیناسیون گروه‌های هدف، درگیری دیرهنگام با این موج و کنترل آن را می‌کنیم.

این مسئول با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کل کشور از جمله استان زنجان پایین است، تصریح کرد: اکنون میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان کمتر از حدود ۶۰ درصد بوده و طبق ارزیابی میدانی حدود ۵۰ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان با بیان اینکه مبادی ورودی شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرم‌دره که در وضعیت نارنجی قرار دارند، خالی از حضور پلیس برای جلوگیری از ورود پلاک‌های غیربومی است، گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون پلیس همیشه همراه دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا است.

قزلباش با بیان اینکه محموله جدید واکسن کرونا هفته آتی وارد کشور خواهد شد و واکسن کرونای داخلی نیز توزیع خواهد شد، خاطرنشان کرد: واکسن، عامل مبتلا شدن به بیماری کرونا نیست، زیرا واکسن‌ها ویروس کشته شده هستند ولی ممکن است بعد از تزریق واکسن به کرونا مبتلا شده باشد و قبل از علامت‌دار شدن واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

منبع:ایسنا