هیچ وقت اجازه تقسیم خوزستان را نمی‌دهیم

مرداد 24, 1400
0 بازدید

 نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی با اعلام مخالفت نسبت به طرح تشکیل خوزستان جنوبی، گفت: هیچ وقت اجازه نمی‌دهیم که خوزستانی که در طول تاریخ، منسجم و متحد بوده، تقسیم شود و از طراح این طرح درخواست کردیم که آن را پس بگیرد. قاسم ساعدی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اعلام […]

هیچ وقت اجازه تقسیم خوزستان را نمی‌دهیم

 نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی با اعلام مخالفت نسبت به طرح تشکیل خوزستان جنوبی، گفت: هیچ وقت اجازه نمی‌دهیم که خوزستانی که در طول تاریخ، منسجم و متحد بوده، تقسیم شود و از طراح این طرح درخواست کردیم که آن را پس بگیرد.

قاسم ساعدی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اعلام وصول طرح موسوم به تشکیل استان خوزستان جنوبی، اظهار کرد: من این طرح را امضا و تایید نکردم و اصلا مقتضیات ایجاد نمی‌کند که ما استان‌مان را به دو استان تقسیم کنیم. اولا خوزستانی‌های غیور؛ بافت اجتماعی، فرهنگی و تاریخ مشترکی دارند و تعلقات مشترکی نسبت به یکدیگر دارند.

وی ادامه داد: ما نباید خوزستان را به دو استان تقسیم کنیم و خدایی نکرده احساس کنیم که دو استان هستیم. خوزستانی‌ها همیشه می‌گویند یکی هستیم. منافع، تاریخ و فرهنگ مشترک داریم. همه ما خانواده گسترده‌ای به نام خوزستان داریم و هیچ وقت اجازه نمی‌دهیم که خوزستانی که در طول تاریخ، منسجم و متحد بوده، خدایی نکرده تقسیم شود.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر علل مخالفت با این طرح، بیان کرد: دوما تبدیل خوزستان به دو استان کار آسانی نیست و بار سنگینی بر دوش دولت و نظام باقی می‌گذارد. من از مخالفان این طرح بودم و حالا هم از طراح این طرح درخواست کردیم که آن را پس بگیرد و جمع کند.

ساعدی در پایان تاکید کرد: به دلایل متعدد صلاح نمی‌دانیم که خوزستان به دو استان تقسیم شود. ما می‌خواهیم همدلی، صمیمیت و فرهنگ مشترک را نسل به نسل حفظ کنیم. سعی بر این است که طراح، طرحش را پس بگیرد و طرح تقسیم خوزستان باقی نماند.

منبع: ايسنا