هوای شهر کرمانشاه در وضعیت “ناسالم برای گروه‌های حساس”

مهر 7, 1400
24 بازدید

 به گفته معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه، هوای شهر کرمانشاه و پنج شهرستان دیگر استان امروز (5 فروردین) در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. آذر ولی‌زاده در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: شاخص کیفی هوا برای شهر کرمانشاه در 24ساعت گذشته(هشت صبح روز گذشته تا هشت صبح) عدد […]

هوای شهر کرمانشاه در وضعیت "ناسالم برای گروه‌های حساس"

 به گفته معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه، هوای شهر کرمانشاه و پنج شهرستان دیگر استان امروز (5 فروردین) در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

آذر ولی‌زاده در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: شاخص کیفی هوا برای شهر کرمانشاه در 24ساعت گذشته(هشت صبح روز گذشته تا هشت صبح) عدد 122 را نشان می‌دهد که بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی عدد شاخص کیفی هوای شهرستان کنگاور را نیز در 24 ساعت گذشته 102 اعلام کرد و یادآور شد: از آنجایی‌که شاخص کیفی هوای سالم تا سقف عدد 100 است، هوای کنگاور نیز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: شهرستان‌های قصرشیرین، اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز  بر اساس داده‌های شاخص کیفی هوا طی 24 ساعت گذشته، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس با عدد 114 قرار دارد.

ولی زاده با بیان اینکه این توده گرد و غبار به دنبال وزش باد شدید از مرزهای عراق وارد استان شده، ابراز امیدواری کرد به تدریج از میزان غبارآلودگی هوا کاسته شود.

منبع:ایسنا