همکاری مطلوب مردم روستای زهترآباد طارم در کنترل بیماری کرونا

مهر 8, 1400
40 بازدید

 رئیس شبکه بهداشت و درمان طارم گفت: مردم زهترآباد طارم در کنترل بیماری کرونا که در روستا شیوع پیدا کرده، همکاری مطلوبی دارند. ارشد بهرامی ظهر امروز (۷ فروردین‌ماه) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه به محض اعلام نتیجه آزمایش کرونای انگلیسی در روستای زهترآباد که یکی از روستاهای بخش گیلوان شهرستان طارم است، شبکه […]

همکاری مطلوب مردم روستای زهترآباد طارم در کنترل بیماری کرونا

 رئیس شبکه بهداشت و درمان طارم گفت: مردم زهترآباد طارم در کنترل بیماری کرونا که در روستا شیوع پیدا کرده، همکاری مطلوبی دارند.

ارشد بهرامی ظهر امروز (۷ فروردین‌ماه) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه به محض اعلام نتیجه آزمایش کرونای انگلیسی در روستای زهترآباد که یکی از روستاهای بخش گیلوان شهرستان طارم است، شبکه بهداشت و درمان با همکاری قرارگاه در محل حاضر و اقدامات پیشگیرانه و کنترلی انجام شد.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های محدودیتی در این روستا، تصریح کرد: محدودیت تردد به روستا تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه تست‌گیری و غربال‌گری از همه ساکنان روستا ظرف دو روز انجام شد، ادامه داد: طی دو روز ۴۷۰ تست در این روستا انجام شد که از این تعداد ۳۲ مورد بیماریابی داشتیم که مورد ایزولاسیون خانگی قرار گرفتند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان طارم با اشاره اقدامات انجام شده برای افراد پرخطر در معرض بیماری، اضافه کرد: قرنطینه معکوس افراد بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و نیز زنان باردار از همان روزهای اول در روستا انجام شد.

بهرامی یادآور شد: توزیع ماسک و توزیع اقلام حمایتی توسط کمیته امداد و سپاه ناحیه با معرفی شبکه بهداشت و درمان طارم، همچنین آموزش خانه به خانه، گندزدایی منازل مبتلایان توسط اکیپ‌های نظارتی شبکه بهداشت انجام شده است.

وی با اشاره به همکاری خوب مردم زهترآباد در کنترل بیماری، خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌شود مسافرت‌های غیرضروری، دورهمی و عیددیدنی پرهیز کنند تا به این بیماری مبتلا نشوند.

منبع:ایسنا