همه ما سرباز نظام، ولایت و خدمتگزار مردم هستیم

مرداد 20, 1400
37 بازدید

 استاندار خراسان شمالی گفت: همه ما در هرکجا که مسئولیتی داریم باید بدانیم سرباز نظام، ولایت و خدمتگزار مردم هستیم. محمدعلی شجاعی در آیین افتتاح پروژه مهمانسرا، منازل سازمانی و تالار پذیرایی مهر ولایت تیپ ۱۳۰ احتیاط پایه شهید عبدالله دلجویان که با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد اظهار کرد: […]

همه ما سرباز نظام، ولایت و خدمتگزار مردم هستیم

 استاندار خراسان شمالی گفت: همه ما در هرکجا که مسئولیتی داریم باید بدانیم سرباز نظام، ولایت و خدمتگزار مردم هستیم.

محمدعلی شجاعی در آیین افتتاح پروژه مهمانسرا، منازل سازمانی و تالار پذیرایی مهر ولایت تیپ ۱۳۰ احتیاط پایه شهید عبدالله دلجویان که با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد اظهار کرد: نقطه قوت کشور این است که مردم، نیروهای نظامی و رهبری انقلاب با یکدیگر یکی شده اند و یکپارچه عمل می کنند.

وی افزود: دشمنان ما در این دنیا که جنگ و حمله حرف نخست را می زند به این نتیجه رسیده اند که این نسخه ها برای کشور ایران جواب نمی دهد. علت آن هم دلاوری مردم و یکپارچه بودن نظام است که سبب امنیت کشور شده است.

وی ادامه داد: وقتی رهبری فرمایشاتی در خصوص موضوعات مختلف دارند بدین معناست که ما در آن حوزه ها کاری نکرده ایم. لذا باید در راستای رفع مشکلات تلاش کنیم تا اتفاقات مثبتی رخ دهد. ما مسئول «شدن ها» هستیم نه آن که دلیلِ «نشدن ها» باشیم.

شجاعی تصریح کرد: حتما نباید لباس نظامی بر تنمان باشد تا فکر کنیم سرباز نظام هستیم، در هرجایی که مسئولیت داریم یعنی سرباز نظام هستیم و اگر احساس سرباز بودن داشته باشیم، تکلیف، فرمانده و خدمتگزاری ما مشخص می شود.

وی گفت: جنگ را مردم به پایان رساندند، یعنی آن ها سرداری کردند و همه ما مسئولان هرکاری که می کنیم سرباز هستیم. ما سرباز ولایت، نظام و خدمتگزار مردم هستیم و نباید این موضوع را فراموش کنیم.

استاندار خراسان شمالی گفت: لطف خداوند بود که شهادت، ایثار و مردانگی را در این نظام درک کنیم و به صورت عملی شاهد تحقق این واژه ها باشیم، در غیر این صورت از عاشورا و محرم درس نمی گرفتیم. سردار سلیمانی ها و صیاد شیرازی ها شاگردان ممتاز مکتب عاشورا هستند که هم درس گرفتند و هم به آن ها عمل کردند.

شجاعی اظهار کرد: به لطف خداوند، خون سه هزار شهید و تلاش مدیران، حال ما برای کار کردن در استان خوب است و برای خدمت به مردم تلاش می کنیم.

وی افزود: این استان از جمله مناطق غیربرخورداری است که مردمانش شایسته خدمت هستند. از فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درخواست دارم تا بیمارستان ارتش را در این استان توسعه دهد تا بخشی از کمبودهای استان در سرانه بهداشت مرتفع و نیاز مردم تا حدی برطرف شود.

شجاعی تاکید کرد: مردم در شهرستان مرزی راز و جرگلان بیمارستان ندارند و به همین دلیل به زحمت می افتند، از سپاه و قرارگاه خاتم خواستیم تا پای کار بیایند، در این راستا کلنگ احداث بیمارستان ۶۴ تخت خوابی در راز و جرگلان توسط قرارگاه خاتم النبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر زمین خورد.

وی ادامه داد: اما برای پایان این پروژه حدود سه سال زمان لازم است، لذا از شما درخواست دارم تا زمان به پایان رسیدن این پروژه، بیمارستانی برای مردم این شهرستان ایجاد کنید تا بخشی از مشکلات مردم این شهرستان مرتفع شود و خبر خوشی برای مردم مرزنشین استان باشد.

منبع: ايسنا