همه آحاد ملت ایران در دفاع مقدس سهیم هستند

شهریور 21, 1400
122 بازدید

  فرماندار رودسر، ملت ایران را رهرو شهدا و ایثارگران دانست و متذکر شد: همه آحاد ملت ایران در دفاع مقدس سهیم هستند و امروز باید نسل جدید را با دفاع مقدس آشنا کنیم، زیرا دشمن به دنبال تحریف ارزش های نظام است. محمدمهدی مظفری در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان رودسر، با اشاره به […]

همه آحاد ملت ایران در دفاع مقدس سهیم هستند

  فرماندار رودسر، ملت ایران را رهرو شهدا و ایثارگران دانست و متذکر شد: همه آحاد ملت ایران در دفاع مقدس سهیم هستند و امروز باید نسل جدید را با دفاع مقدس آشنا کنیم، زیرا دشمن به دنبال تحریف ارزش های نظام است.

محمدمهدی مظفری در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان رودسر، با اشاره به نقش آفرینی ملت ایران در دفاع هشت ساله، اظهار کرد: دفاع مقدس عرصه بروز و ظهور رشادت ها و شهامت ها و ایثارگری ها و از خود گذشتگی ها برای کشور و نظام و ملت بزرگ ایران بود.

وی دستاوردهای دفاع مقدس را ارزشمند و ماندگار دانست که به واسطه فداکاری ها و ایثارگری ها و شهادت طلبی های مردان و زنان این مرز و بوم به دست آمده و افزود: ملت ایران از کیان دین و کشور و ناموس و ارزش های انقلاب و نظام دفاع کردند.

فرماندار رودسر، با بیان اینکه دفاع مقدس حادثه ای عظیمی و تاریخی است، تصریح کرد: فرهنگ و معارف دفاع مقدس با ارزش های ملت ایران عجین بوده و همگان آثار بزرگ این فرهنگ را درک کرده ایم و باور داریم که اگر دفاع مقدس ملت ایران نبود، نمی توانستیم روزهای سخت انقلاب را پس سر بگذاریم.

مظفری، با اشاره به ایستادگی ملت ایران در مقابل ظلم، خاطرنشان کرد: همانگونه که انقلاب ما برگرفته از انقلاب حسینی بود، مقاومت ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس نیز برگرفته از فرهنگ ظلم ستیزی عاشورا بود.

وی از فرهنگ دفاع مقدس به عنوان امانت بزرگ شهدا نزد ما یاد کرد و گفت: خانواده های شهدا عزیزان خود را برای حفظ کیان کشور و نظام هدیه کردند و امروز در مقابل خون شهدا تکلیف داریم و باید قدردان این از خود گذشتگی ها باشیم.

فرماندار رودسر، ملت ایران را رهرو شهدا و ایثارگران دانست و متذکر شد: همه آحاد ملت ایران در دفاع مقدس سهیم هستند و امروز باید نسل جدید را با دفاع مقدس آشنا کنیم، زیرا دشمن به دنبال تحریف ارزش های نظام است.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ دفاع مقدس به عنوان مهمترین مسئولیت مدیران، عنوان کرد: ترویج فرهنگ دفاع مقدس صرفا وظیفه متولیات فرهنگی نیست، بلکه آحاد ملت وظیفه دارند. وحدت رمز پیروزی ما در دفاع مقدس بود و امروز نیز باید با حفظ و تقویت وحدت و روحیه ایثار و شهامت و شهادت از نظام اسلامی پاسداری کنیم.

مظفری، با اشاره به حضور کادر بهداشت و درمان در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا، یادآور شد: همواره با حوادث و اتفاقات مواجه هستیم و لذا باید فرهنگ ایثار و شهادت را انتقال دهیم و بهترین کار برای انتقال این فرهنگ، گرامیداشت این ایام و یاد و خاطره شهداست.

وی همچنین بر لزوم فضاسازی و گلباران مزار شهدا تاکید کرد و گفت: شهرداران و دهیاران فضاسازی های محیطی متناسب با ایام هفته دفاع مقدس را انجام دهند و دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران و تجلیل از رزمندگان را در دستور کار قرار دهند.

برگزاری ۲۶۹ برنامه هفته دفاع مقدس در رودسر

سرهنگ محمداسماعیل حسنی، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان رودسر نیز، دفاع مقدس را متعلق به همه مردم ایران دانست و اظهار کرد: دفاع مقدس برگ زرینی است که افتخارش برای همه مردم است.

وی دفاع مقدس را نماد وحدت و یکپارچگی ملت ایران دانست که منجر به پیروزی شد و تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همه آحاد و اقشار و صنوف و اقوام حضور داشتند و با وحدت توانستیم دستاورد بزرگی را کسب کنیم و امروز به آن می بالیم.

فرمانده سپاه ناحیه رودسر، با اشاره به تاریخ پر فراز و نشیب ایران، خاطرنشان کرد: همه کشورهایی که ادعای ابرقدرتی دارند در جنگ تحمیلی مقابل ایران ایستادند که تازه انقلاب کرده بود و ارتش و سپاه منظم نداشت، اما در سایه رهبری امام و بسیج مردمی و وحدت آماد ملت دشمن را شکست دادیم.

حسنی، با تاکید بر لزوم عمل به وصایای شهدا و الگوگیری از سیره اخلاقی آنان، اضافه کرد: «ما مقتدریم» شعار محوری هفته دفاع مقدس سال جاری است.

وی با بیان اینکه ۲۶۹ برنامه در شهرستان رودسر توسط پایگاه های مقاومت و حوزه های بسیج برنامه ریزی شده است، گفت: افتتاح دو واحد مسکن محرومین، ایجاد کاروان سیار روایتگری دفاع مقدس، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، رژه مووری و خودرویی، برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع معرفی کتاب دفاع مقدس، اهدای خون توسط بسیجیان، گلباران مزار شهدا، برگزاری یادواره شهدا و شبی با خاطره دوران دفاع مقدس، ویزیت رایگان و اهدای بسته های معیشتی و لوازم التحریر از جمله این برنامه هاست.

منبع: ايسنا