همراهی مردم از ارکان اجرایی شدن سند سازگاری با کم‌آبی در خراسان رضوی است

مهر 26, 1400
44 بازدید

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی همراهی مردم را یکی از ارکان اصلی اجرایی شدن سند سازگاری با کم آبی دانست و گفت: سند سازگاری با کم آبی همیشه باید بر اساس شرایط به روز شود. سیدکمال الدین میرجعفریان در جلسه سازگاری با کم آبی که در محل استانداری برگزار شد، آب را یکی […]

همراهی مردم از ارکان اجرایی شدن سند سازگاری با کم‌آبی در خراسان رضوی است

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی همراهی مردم را یکی از ارکان اصلی اجرایی شدن سند سازگاری با کم آبی دانست و گفت: سند سازگاری با کم آبی همیشه باید بر اساس شرایط به روز شود.

سیدکمال الدین میرجعفریان در جلسه سازگاری با کم آبی که در محل استانداری برگزار شد، آب را یکی از دغدغه‌های بسیار مهم کشور و استان خراسان رضوی دانست و اظهار کرد: سند سازگاری با کم آبی برای استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ضمن بیان اینکه برای به ثمر رسیدن سند سازگاری با کم آبی تمامی جوانب باید مد نظر قرار گیرند، افزود: علاوه بر وظایفی که بر عهده دستگاه‌های اجرایی در این طرح قرار دارد، همراهی مردم یکی از ارکان اصلی اجرایی شدن سند سازگاری با کم آبی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: باید در قالب فرهنگ سازی همه به این فهم مشترک برسند که در هر جایگاهی که هستند، باید به مدیریت مصرف آب کمک کنند.

میرجعفریان اظهار کرد: سند سازگاری باید مصرف آب را مدیریت کند و در این راستا شرکت آب منطقه‌ای و سازمان‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در خراسان رضوی باید میدان داری کنند.

وی خاطرنشان کرد: خروجی سند باید به صورت میدانی ارزیابی شود تا همه جوانب این موضوع بررسی و آسیب شناسی شده و در جلسات کارشناسی موانع احتمالی برطرف شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی،میرجعفریان در انتها بیان کرد: امیدواریم هر چه زودتر آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به صنایع و معادن فلات مرکزی و شرق کشور را در خراسان رضوی شاهد باشیم چرا که در توسعه صنایع استان و کاهش برداشت آب از سفره‌های زیرزمین تاثیر به سزایی دارد.

منبع: ايسنا