همبستگی فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران با اهالی رسانه در افغانستان

مرداد 25, 1400
8 بازدید

فدراسیون بین‌المللی روزنامه نگاران امروز دوشنبه همبستگی خود را با روزنامه نگاران و خبرنگارانی که تحولات جاری در افغانستان را پس از تسلط طالبان پوشش میدهند، اعلام همبستگی کرد.  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در بیانیه‌ای گفت: تمام کادر رسانه‌ای که اوضاع و اخبار افغانستان را پوشش میدهند، در حال حاضر جانشان […]

همبستگی فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران با اهالی رسانه در افغانستان

فدراسیون بین‌المللی روزنامه نگاران امروز دوشنبه همبستگی خود را با روزنامه نگاران و خبرنگارانی که تحولات جاری در افغانستان را پس از تسلط طالبان پوشش میدهند، اعلام همبستگی کرد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در بیانیه‌ای گفت: تمام کادر رسانه‌ای که اوضاع و اخبار افغانستان را پوشش میدهند، در حال حاضر جانشان را به خطر انداخته‌اند و این مایه نگرانی است. این فدراسیون و روزنامه نگاران سراسر جهان پیامهای همبستگی و حمایت خودشان را برای روزها و هفته‌ها و ماه‌های آتی نامطمئن و ویرانگر، ارسال میکنند.

این دیده‌بان رسانه‌ای از گروه طالبان خواست تا به تعهدش برای هدف قرار ندادن روزنامه نگاران فعال در این کشور پایبند بماند و از دولتهای جهان خواست تا از کادر رسانه‌ای مشغول کار در افغانستان حمایت کنند.

این سازمان توضیح داد: فدراسیون بین‌المللی روزنامه نگاران از دولتهای سراسر جهان خواسته تا اقدام کرده و از نیروهای رسانه‌ای در افغانستان و کسانی که فرار کرده‌اند، حمایت کرده و از ایمنی آنها اطمینان حاصل کند.

روز یکشنبه با تسلط طالبان بر کابل، پایتخت افغانستان، اشرف غنی استعفای خود از ریاست جمهوری را اعلام و کشورش را به مقصد کشور نامشخصی ترک کرد. اشرف غنی گفت که تصمیم او با این هدف انجام شد که جلوی خونریزی گرفته شود، چرا که شبه نظامیان طالبان آماده حمله به کابل بودند.

منبع: ايسنا