هلند جاسوسی از مراکش را تکذیب کرد

مهر 24, 1400
46 بازدید

وزارت خارجه هلند اتهامات مطرح شده مبنی بر استفاده این کشور از یک خبرنگار مراکشی برای جاسوسی از رباط را تکذیب کرد.  به نوشته روزنامه القدس العربی، وزارت خارجه هلند اتهمات مطرح شده علیه خود از سوی مراکش مبنی بر استفاده از “عمر الراضی”، خبرنگار مراکشی به منظور جاسوسی برای سفارت این کشور در رباط […]

هلند جاسوسی از مراکش را تکذیب کرد

وزارت خارجه هلند اتهامات مطرح شده مبنی بر استفاده این کشور از یک خبرنگار مراکشی برای جاسوسی از رباط را تکذیب کرد.

 به نوشته روزنامه القدس العربی، وزارت خارجه هلند اتهمات مطرح شده علیه خود از سوی مراکش مبنی بر استفاده از “عمر الراضی”، خبرنگار مراکشی به منظور جاسوسی برای سفارت این کشور در رباط در پرونده‌ بازداشت‌شدگان اعتراضات منطقه “حراک الریف” و سپس جاسوسی برای یک شرکت انگلیسی در یک پرونده سرمایه گذاری را تکذیب کرد.

طبق گزارش‌ رسانه‌های هلند، شماری از نمایندگان پارلمان این کشور خواستار توضیح وزارت خارجه درباره این اتهام شدند.

این رسانه‌ها همچنین گزارش دادند که وزارت خارجه هلند به نمایندگان اعلام کرد که این اتهامات صحت ندارند و از مراکش خواسته است که ادله‌ای را مبنی بر اثبات ادعایش ارائه کند.

وزارت خارجه هلند همچنین اعلام کرد که نامه‌ای را در این باره به سفیر مراکش ارسال کرده است تا این وزارتخانه را  در جریان توضیحات دولت مراکش در این باره قرار دهد.

بن کناپن، وزیر خارجه هلند نیز در نامه‌ای به نمایندگان پارلمان کشورش تاکید کرد: سفارت هلند در رباط حق دارد با روزنامه نگاران مراکشی ارتباط برقرار کند و هلند روابط با دولت این کشور را حفظ کرده است تا حقیقت این پرونده مشکوک آشکار شود.

منبع: ايسنا