هلال‌احمر زنجان به 610 نفر در برف و کولاک امدادرسانی کرد

آذر 4, 1400
11 بازدید

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: هلال‌احمر زنجان به 610 نفر در برف و کولاک امداد رسانی کرد.   شهرام میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: این جمعیت طی 24 گذشته در قالب 22 تیم عملیاتی به 610 نفر از در راه‌ماندگان برف و کولاک در جاده‌های این استان امدادرسانی کرد.   […]

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: هلال‌احمر زنجان به 610 نفر در برف و کولاک امداد رسانی کرد.

 

شهرام میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: این جمعیت طی 24 گذشته در قالب 22 تیم عملیاتی به 610 نفر از در راه‌ماندگان برف و کولاک در جاده‌های این استان امدادرسانی کرد.

 

این مسئول ادامه داد: بیشترین امدادرسانی انجام گرفته در محورهای زنجان – طارم، محور زنجان – ایجرود وحلب، آزاد راه زنجان – قزوین  بوده است.

 

وی افزود: بر این اساس طی مدت یاد شده 440نفر مسافران در راه‌مانده در پایگاه امداد ونجات جاده‌ای سرخه‌دیزج طارم و مابقی نیز در مساجد حسینیه اعظم، زینبیه اعظم و مسجد طالقانی اسکان یافتند.

 

میرزایی تصریح کرد: با توجه به وضع شرایط جوی و هشدار هواشناسی مبنی بر بارش‌های سیل‌آسا، برف و کولاک و آبگرفتگی معابر و حضور مسافران نوروزی در شهرهای استان، این جمعیت برای اسکان اضطراری مسافران آمادگی کامل دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به آماده‌باش بودن همه نیروهای عملیاتی این جمعیت در رسیدگی به مشکلات و بحران‌ها، یادآور شد: امدادگران هلال‌احمر در تمامی پایگاه‌های امداد ونجات جاده‌ای و شعب استان با تجهیزات کامل، شبانه‌روز آماده‌باش هستند.

وی به شهروندان استان و مسافران نوروزی توصیه کرد: از استقرار در مسیر رودخانه‌ها، مسیل‌ها و جاهای شیب‌دار در دامنه کوه‌ها اجتناب و به توصیه‌ها دقت توجه داشته باشند.منبع: ايسنا