هفت هزار تن سیب در سردخانه‌های مشگین‌شهر موجود است

آذر 4, 1400
21 بازدید

ایسنا/اردبیل رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر هفت هزار تن سیب قرمز در سردخانه‌های مشگین‌شهر در مرحله توزیع قرار دارد و در صورت درخواست سایر استان‌ها، قادر به تأمین نیاز آنها هستیم. خلیل نیکشاد روز چهارشنبه 27 اسفندماه در جلسه ستاد تنظیم بازار در اردبیل اظهار کرد: توزیع میوه شب عید اعم […]

هفت هزار تن سیب در سردخانه‌های مشگین‌شهر موجود است

ایسنا/اردبیل رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر هفت هزار تن سیب قرمز در سردخانه‌های مشگین‌شهر در مرحله توزیع قرار دارد و در صورت درخواست سایر استان‌ها، قادر به تأمین نیاز آنها هستیم.

خلیل نیکشاد روز چهارشنبه 27 اسفندماه در جلسه ستاد تنظیم بازار در اردبیل اظهار کرد: توزیع میوه شب عید اعم از پرتقال و سیب در مناطق مختلف استان در آستانه عید نوروز آغاز شده و تا 15 فروردین در جایگاه‌های تعیین شده ادامه خواهد داشت.

 

وی به ذخیره مناسب سیب قرمز تولید شده از باغات مشگین‌شهر در سردخانه‌ها اشاره کرد و گفت: شرایط مساعدی را در تولید این محصول شاهد هستیم به طوریکه سه برابر نیاز استان و در حدود 170 هزار تن سیب قرمز در استان اردبیل تولید و روانه بازار مصرف شده‌ است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: البته بخشی از این تولیدات با نظر ستاد تنظیم بازار در سردخانه‌های استان ذخیره‌سازی شده تا به تناسب نیاز بازار عرضه آن را شاهد باشیم.

 

نیکشاد خاطر نشان کرد:‌ فراتر از نیاز استان با کیفیت مناسب آماده عرضه سیب قرمز به سایر استان‌ها هستیم که انتظار می‌رود در این زمینه نیز با تشکیل میز سیب درختی فرصتی مناسب برای برآورده شدن نیاز سایر استان‌ها را به عینه شاهد باشیم.

 

تولید گوشت سفید در 510 واحد مرغداری اردبیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در مورد تنظیم بازار مرغ و عرضه آن به مقدار نیاز مردم در ایام پایانی سال اضافه کرد: در استان اردبیل 510 واحد مرغداری نسبت به تولید مرغ گوشتی اقدام می‌کنند که جوجه‌ریزی بهمن ماه این واحدها بیش از سه میلیون و 100 هزار قطعه بوده است.

 

وی بیان کرد: در اسفندماه نیز دو میلیون و 200 هزار قطعه جوجه‌ریزی را شاهد بودیم در حالی که سرانه مصرف استان 27 صدم درصد است.

 

نیکشاد در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در حال حاضر 2.5 برابر نیاز استان روزانه کشتار مرغ را در مرغداری‌ها شاهد هستیم به طوریکه امروز بیش از 200 تن مرغ در کشتارگاه‌های استان آماده عرضه به بازار شده است.

 

وی تصریح کرد: چهار اکیپ سازمان جهاد کشاورزی از پنج عصر تا شش صبح با حضور در کشتارگاه‌ها نسبت به کشتار با کیفیت و استاندارد مرغ نظارت کرده و صبح محصول نهایی را تحویل خودروهای یخچال‌دار می‌دهند تا در شبکه توزیع عملیات توزیع مرغ را شاهد باشیم.

 

نیکشاد گفت:‌ حتی در تعطیلات نوروزی توزیع مرغ کشتار روز انجام خواهد شد و به هیچ وجه همکاران ما تعطیلی در این ایام ندارند و امیدواریم با جوجه‌ریزی انجام شده در اسفندماه برای ماه مبارک رمضان در توزیع گوشت سفید مشکلی نداشته باشیم.

 

وی به مردم استان اطمینان خاطر داد که به اندازه کافی روزانه کشتار مرغ انجام می‌شود و هیچ نگرانی از بابت عرضه آن به قیمت مصوب نداشته باشند.

 

انتهای پیام

منبع:ایسنا