هفتمین جشنواره ملی نقاشی صلح و دوستی در بهار 1400 برگزار می شود

آذر 4, 1400
13 بازدید

ایسنا/کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری هفتمین جشنواره ملی نقاشی صلح و دوستی ویژه رده سنی 5 تا 8 و 9 تا 12 سال در بهار 1400 خبر داد. “رضا فلاح” با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره ملی نقاشی صلح و دوستی در ایام نورز اظهار کرد: این جشنواره از 20 اسفندماه 99 […]

هفتمین جشنواره ملی نقاشی صلح و دوستی در بهار 1400 برگزار می شود

ایسنا/کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری هفتمین جشنواره ملی نقاشی صلح و دوستی ویژه رده سنی 5 تا 8 و 9 تا 12 سال در بهار 1400 خبر داد.

“رضا فلاح” با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره ملی نقاشی صلح و دوستی در ایام نورز اظهار کرد: این جشنواره از 20 اسفندماه 99 فراخوان شده و کودکان و دانش آموزان فرصت دارند تا 20 فروردین 1400 آثار را ارسال کنند.

وی با اشاره به اهمیت پایه‌ریزی بنیان صلح و تمرکز بر اقدامات و برنامه‌های بشردوستانه افزود: این جشنوار با هدف آشنایی کودکان با جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ، ترویج و نشر اهداف بشردوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ صلح، دوستی و مهروزی و شکوفا شدن استعداد های کودکان و ترغیب تفکر و خلاقیت آنان با استفاده از زبان نقاشی کودکانه برای بیان مفاهیم صلح و دوستی برگزار می شود.

فلاح تصریح کرد: در این جشنواره از کودکان خواسته شده یک نقاشی با توجه به اهداف جمعیت هلال احمر و موضوع صلح و دوستی کشیده و تصویر آن را با ذکر مشخصات نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تماس منزل، و همراه والدین را به شماره واتساپ 09035925804 تا 20 فروردین ماه 1400 ارسال کنند.

وی اظهار کرد: همه کودکان در سنین 5 تا 12 سال می‌توانند به تفکیک در یکی از دو رده سنی 5 تا 8 سال و 9 تا 12 سال این مسابقه شرکت کنند، همچنین تکنیک نقاشی آزاد است و می بایست در ابعاد A4 ترسیم شود.

فلاح گفت: در آثار ارسالی تناسب نقاشی با موضوع و خلاقیت بیان مفاهیم صلح و دوستی با زبان نقاشی کودکانه و جذابیت در طرح و رنگ آمیزی توجه شود.

منبع:ایسنا