هشدار هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه همرفتی در سیستان و بلوچستان

شهریور 28, 1400
51 بازدید

 مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از بعدازظهر یکشنبه سامانه همرفتی در استان فعال می شود که در پی آن احتمال سیلابی شدن موقتی و بالا آمدن آب رودخانه های فصلی وجود دارد. محسن حیدری اظهار کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی […]

هشدار هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه همرفتی  در سیستان و بلوچستان

 مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از بعدازظهر یکشنبه سامانه همرفتی در استان فعال می شود که در پی آن احتمال سیلابی شدن موقتی و بالا آمدن آب رودخانه های فصلی وجود دارد.

محسن حیدری اظهار کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود این سامانه نواحی مرکزی، شرقی و برخی مناطق غربی استان را فرا گیرد.

وی افزود: عمده مناطق تحت تأثیر سامانه در شهرستان های راسک، سرباز، قصرقند، نیک شهر، فنوج، مهرستان، دلگان، بمپور، جنوب ایرانشهر، سیب و سوران و سراوان قرار می گیرند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش های رگباری، احتمال سیلابی شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه و وقع تندبادهای موقتی همراه با گردوخاک وجود دارد.

حیدری گفت: توصیه می شود مردم عزیز مناطق تحت فعالیت سامانه در بازه زمانی فعالیت آن، از قرارگیری ئر حریم روخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود این سامانه تا اواخر وقت جمعه پیش رو استان فعالیت کند.

منبع: ايسنا