هشدار سفارت آمریکا به شهروندانش در قدس اشغالی

آذر 2, 1400
11 بازدید

سفارت آمریکا در اراضی اشغالی به کارکنان و اعضای خانواده‌های آنها هشدار داد تا از رفتن به شهرک قدیمی شهر قدس تا اطلاع ثانوی اجتناب کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، پس از انجام عملیات شهادت طلبانه در شهرک قدیمی شهر قدس که در نتیجه آن یک اسرائیلی کشته و چهار تن […]

هشدار سفارت آمریکا به شهروندانش در قدس اشغالی

سفارت آمریکا در اراضی اشغالی به کارکنان و اعضای خانواده‌های آنها هشدار داد تا از رفتن به شهرک قدیمی شهر قدس تا اطلاع ثانوی اجتناب کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، پس از انجام عملیات شهادت طلبانه در شهرک قدیمی شهر قدس که در نتیجه آن یک اسرائیلی کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند، سفارت آمریکا در اراضی اشغالی به کارکنان و اعضای خانواده‌های آنها هشدار داد تا از رفتن به شهرک قدیمی شهر قدس تا اطلاع ثانوی اجتناب کنند.

این سفارتخانه اعلام کرد: با توجه به این که اکثر حوادث امنیتی بدون هشدار قبلی رخ می‌دهد ما از شهروندان آمریکایی می‌خواهیم تا هوشیار باشند و اقدامات مناسبی برای افزایش آگاهی امنیتی خود اتخاذ کنند.

این سفارتخانه همچنین تاکید کرد: به دلیل وقوع حواث امنیتی اخیر در اطراف شهرک قدیمی شهر قدس ما از کارمندان دولتی آمریکایی و اعضای خانواده‌هایشان می‌خواهیم تا اطلاع ثانوی از این منطقه دوری کنند و وارد آن نشوند.

این هشدار امنیتی دربردارنده شماری از اقدامات از جمله دوری گزیدن از تظاهرات و تجمع‌های گسترده و دنبال کردن رسانه‌های محلی و تبعیت از دستورالعمل‌های مقامات محلی است.

پیشتر یک مسئول پلیس رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه عبری زبان «کان» در واکنش به کشته شدن یک اسرائیلی و زخمی شدن سه تن دیگر در جریان عملیات شهادت طلبانه یک شهروند فلسطینی در قدس خاطرنشان کرد: ما پیش‌بینی می‌کنیم که ممکن است وضعیت وخیم‌تر شود و به موجی از عملیات انفرادی تبدیل شود.

وی در ادامه افزود: پس از انجام این عملیات، ما در سرویس امنیتی تصمیم گرفتیم نیروها را در منطقه تقویت کنیم.

پیشتر پلیس رژیم صهیونیستی از زخمی شدن یک شهرک‌نشین به ضرب چاقو در شهر اشغالی یافا خبر داد.

این عملیات شهادت طلبانه ساعاتی پس از کشته شدن یک شهرک نشین و زخمی شدن سه تن دیگر در شهر قدس اشغالی در عملیات استشهادی یک فلسطینی عضو جنبش حماس صورت گرفت.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد، مجری عملیات استشهادی روز یکشنبه در شهر قدس اشغالی “فادی ابو شخیدم”، از رهبران این جنبش از اردوگاه “شعفاط” بود.

انتهای پیام