هر واحد تولیدی پنجره امیدی به سمت رونق اقتصادی است

مرداد 17, 1400
53 بازدید

 رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه رسالت مهم پارلمان اقتصادی بخش خصوصی، حمایت همه جانبه از فعالیت‌های اقتصادی و فعالان این بخش است، گفت: هر بخش و واحد تولیدی به مثابه یک پنجره‌ی امیدی به سمت رونق اقتصادی در جامعه است. جمال رازقی سه‌شنبه یکم تیرماه در دیدار با روسا و دبیران اتاق‌های سه گانه […]

هر واحد تولیدی پنجره امیدی به سمت رونق اقتصادی است

 رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه رسالت مهم پارلمان اقتصادی بخش خصوصی، حمایت همه جانبه از فعالیت‌های اقتصادی و فعالان این بخش است، گفت: هر بخش و واحد تولیدی به مثابه یک پنجره‌ی امیدی به سمت رونق اقتصادی در جامعه است.

جمال رازقی سه‌شنبه یکم تیرماه در دیدار با روسا و دبیران اتاق‌های سه گانه بازرگانی، اصناف و تعاون در استان فارس که به مناسبت روز ملی اصناف برگزار شد، تاکید کرد: نگاه اتاق بازرگانی فارس به تعامل و همکاری با تشکل‌های بخش خصوصی در استان مثبت است و یکی از نقاط قوت این همکاری‌ها، استفاده از توان علمی، پژوهشی  و کارشناسی اتاق بازرگانی در حوزه‌های مختلف اقتصادی استان است.
رئیس اتاق بازرگانی فارس افزود: این اتاق یکی از اتاق‌های پیشرو در بین اتاق‌های سراسر کشور است و مرکز وحدت بخش خصوصی در استان فارس محسوب می‌شود و به دنبال ایجاد تعامل، همدلی و هم فکری با سایر اتاق‌ها در استان است.
رازقی اظهار کرد: اتاق سه گانه مانند دو بال برای توسعه اقتصادی، رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار هستند که محور حرکت اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون در استان کمک به تولید و راهگشایی بخش خصوصی است که تعامل این اتاق‌های سه گانه در استان فارس در سطح کشور کم نظیر است.
او اضافه کرد: رویکرد ما در اتاق بازرگانی بهره مندی از تجارت و نظر کارشناسی تمام فعالان بخش خصوصی استان است تا با رویه مشخص بتوانیم با جلوگیری از موازی کاری‌ها و برخوردهای سلیقه‌ای در حوزه اقتصاد استان مسیر حرکت بخش خصوصی و رونق اقتصادی در استان را هموار کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی فارس همچنین با اشاره به اینکه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان به عنوان یک ظرفیت قانونی در خدمت فعالان بخش خصوصی است، ادامه داد: شورای گفتگو یکی از اهرم‌های مهم قانونی بخش خصوصی برای تسهیل شرایط کسب و کار و فعالیت اقتصادی در کشور است پ تلاش ما در شورای گفتگوی استان بر رفع مشکلات بخش خصوصی استان در تمام حوزه‌هاست.
سید محمود هاشمی، رئیس اتاق اصناف مرکز فارس نیز در این دیدار گفت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی، پیشرو حرکت در حوزه اقتصادی در کشور و استان است که اصناف نیز به عنوان یکی از بخش‌های پویای اقتصادی در کشور تلاش می‌کنیم نقش موثر و خدمت شایسته‌ای را در حوزه اقتصاد استان ارائه دهیم.
سید مجتبی محلاتی، دبیر اتاق تعاون استان فارس هم گفت: سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون اهداف و برنامه های مشترکی در حوزه های اقتصادی دارند که تعامل و همکاری بین اتاق‌ها در سطح استان می‌تواند رونق بخش فعالیت موثر فعالان اقتصادی و ذی نفعان استان باشد.
منبع:ایسنا