هائیتی وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد

آبان 18, 1400
14 بازدید

نخست‌وزیر هائیتی امروز، چهارشنبه در پی ترور رئیس‌جمهوری این کشور در سراسر این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام و جزئیات تازه‌ای از ترور را فاش کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کلود جوزف، نخست‌وزیر هائیتی و جانشین رئیس‌جمهوری این کشور در سخنرانی تلویزیونی گفت: کابینه در جلسه فوق‌العاده که در سایه تحولات خاص […]

هائیتی وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد

نخست‌وزیر هائیتی امروز، چهارشنبه در پی ترور رئیس‌جمهوری این کشور در سراسر این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام و جزئیات تازه‌ای از ترور را فاش کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کلود جوزف، نخست‌وزیر هائیتی و جانشین رئیس‌جمهوری این کشور در سخنرانی تلویزیونی گفت: کابینه در جلسه فوق‌العاده که در سایه تحولات خاص این کشور برگزار کرد با اعلام حکومت نظامی موافقت کرد.

او از شورای امنیت خواست جلسه فوق‌العاده‌ای را درباره هائیتی در اسرع وقت برگزار کند.

جوزف با اعلام جزئیات جدیدی درباره حادثه ترور ژووِنل موئیس گفت: افراد گروهی که رئیس‌جمهوری را ترور کردند، به انگلیسی و اسپانیایی صحبت می‌کردند.

طبق بیانیه دفتر نخست‌وزیری، حادثه ترور موئیس شبیه فیلم‌های اکشن بوده به طوریکه افراد مسلح ناشناس به منزل رئیس‌جمهوری شبانه یورش برده و او را به ضرب گلوله کشتند.

طبق گزارش‌های رسانه‌های محلی، در حالی‌که همسرش نیز در این حادثه زخمی شده پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

واشنگتن همچنین ضمن محکوم کردن این حادثه سفارتش را در هائیتی بست.

بوریس جانسون،‌ نخست‌وزیر انگلیس نیز نسبت به این ترور ابراز تاسف کرد.

منبع:ایسنا