هاآرتص: جنایت‌های شهرک نشینان اسرائیلی در کرانه باختری افزایش یافته است

مهر 11, 1400
73 بازدید

روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» از افزایش آمار جنایت‌ها و تجاوزات شهرک‌نشینان اسرائیلی در کرانه باختری علیه فلسطینیان خبر داد.   به نقل از خبرگزاری آناتولی، روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» نوشت، سرویس اطلاعات رژیم صهیونیستی در جلسه‌ای که اخیراً در حضور مسئولان امنیتی و مقامات سطح سیاسی برگزار شد، نسبت به افزایش جنایت‌ها و تجاوزات شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه […]

هاآرتص: جنایت‌های شهرک نشینان اسرائیلی در کرانه باختری افزایش یافته است

روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» از افزایش آمار جنایت‌ها و تجاوزات شهرک‌نشینان اسرائیلی در کرانه باختری علیه فلسطینیان خبر داد.

  به نقل از خبرگزاری آناتولی، روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» نوشت، سرویس اطلاعات رژیم صهیونیستی در جلسه‌ای که اخیراً در حضور مسئولان امنیتی و مقامات سطح سیاسی برگزار شد، نسبت به افزایش جنایت‌ها و تجاوزات شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در سال‌های اخیر به رغم اعمال محدودیت‌های کرونایی هشدار داد.

این روزنامه همچنین فاش کرد، طبق آمار وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، طی سال ۲۰۱۹، ۳۱۹ مورد جنایت و تجاوز ثبت شده و تعداد این جنایت‌ها در سال ۲۰۲۰ به ۵۰۷ تجاوز رسیده و در اواسط سال جاری میلادی ۴۱۶ مورد تجاوز و جنایت ثبت و رصد شده است.

این روزنامه به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد،  اسرائیل در سال‌های اخیر شاهد نبردهای پی در پی انتخاباتی بوده است و برای همگان روشن بود که هیچکس علاقه‌ای به درگیری ندارد.

روستاهای استان الخلیل، به ویژه جنوب الخلیل، عرصه اصلی این حملات و جنایات شهرک نشینان و تلاش برای جلوگیری از ورود فلسطینی‌ها به زمین‌های کشاورزی خود و همچنین پرتاب سنگ و یورش به خانه‌های آنها بوده است. تنها در سال ۲۰۲۱ در روستای الخلیل ۲۰۰ حمله ثبت شد و همچنین شهرک نشینان حملات و جنایت‌هایی را در روستاهای رام الله و نابلس مرتکب شدند.

منبع: ايسنا