نیمه شعبان روز آرزوها و امید مستضعفان جهان است

آذر 2, 1400
7 بازدید

ایسنا/گیلان مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه نیمه شعبان برای همه مستضعفان جهان روز شیرین آرزوها و امید است گفت: نیمه شعبان سالروز ولادت موعود موجود جهانی است که تمام بشریت با همه تفاوت‌های فکری، مذهبی و دینی چشم انتظار آن مصلح دادگستر جهانی هستند. حجت الاسلام سعید مهدوی امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن […]

نیمه شعبان روز آرزوها و امید مستضعفان جهان است

ایسنا/گیلان مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه نیمه شعبان برای همه مستضعفان جهان روز شیرین آرزوها و امید است گفت: نیمه شعبان سالروز ولادت موعود موجود جهانی است که تمام بشریت با همه تفاوت‌های فکری، مذهبی و دینی چشم انتظار آن مصلح دادگستر جهانی هستند.

حجت الاسلام سعید مهدوی امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت میلاد فرخنده منجی عالم بشریت با بیان اینکه این روزها که بواسطه ویروس کرونا صله رحم ضربه خورده، معیشت عده ای دچار مشکل شده و خوف از مرگ، ترس قالب اکثریت بشریت شده است امید نجات بخش آن مصلح جهانی روح بشر را جان می دهد، افزود: امید است این انتظار هر چه زودتر به سرانجام برسد و بواسطه حاکمیت و خلافت امام مستضعفین و منجی عالم بشریت فساد، فاصله طبقاتی و حکومت مستکبران نابود و نظام سلطه از روی کره زمین از بین رود.

وی با اشاره به فعالیت های اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان در نیمه شعبان گفت: این اداره براساس وظیفه ستادی خویش با جهت دهی به فضای عمومی جامعه جهت تعظیم شعائر اسلامی اقداماتی را ناظر بر اوضاع و احوال روز جهانی و محدودیت هایی که در برگزاری جشن ها این ایام خجسته همچون نیمه شعبان است انجام خواهد داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از اجرای برنامه راه اندازی پویش «خیرات نان نذر ظهور» با هدف فرهنگ سازی عمومی خیرات و نذر ظهور امام عصر خبر داد و یادآور شد: بعد از ابتلای جامعه به ویروس منحوس کرونا قشرهای محروم و مناطق کم برخوردار تحت فشار اقتصادی شدیدی قرار گرفتند و ارادتمندان به امام مستضعفان برای نشان دادن ارادت خود در این نوع از نذر به صورت نمادین و سپس دائمی اقدام به خرید نان نانوایی‌ها و توزیع آن در میان این اقشار می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه افراد جامعه نباید نسبت به همدیگر بی تفاوت باشد، ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و اتفاق از ضرور ت های جامعه امروز است.

حجت الاسلام مهدوی، حمایت از موسسات خیریه و گروه های جهادی جهت پخش بسته های غذایی حبر داد و گفت: با کمک موسسه خیریه احسان گستران علوی ۱۱۸۵ بسته گوشت نذری تامین شده و در بین مجموعه ها و هیئت های مناطق حاشیه شهر توزیع می شود.

وی هماهنگی با مساجد و هیئت های مذهبی برای فضاسازی سطح روستاها را از دیگر برنامه های این اداره کل بیان و خاطرنشان کرد: از ساعت ۲۰ تا ۲۱ فضای استغاثه در رسانه ملی فراهم می‌شود و امید است در این ساعت از طریق بلندگوهای مساجد نیز این دعا و استغاثه ادامه یابد و ساعت ۲۱ صوت تکبیر جهت سلامتی امام زمان(عج) فضای جامعه را پر می‌کند.

منبع:ایسنا