“نیروهای عراقی به طور کامل پایگاه عین الاسد را در دست گرفتند”

آذر 29, 1400
83 بازدید

سخنگوی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی کنترل پایگاه عین الاسد استان الانبار را در دست گرفتند. به گزارش ایسنا، سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی نیروهای مسلح عراق گفت که اکنون هیچ نیروی رزمی ائتلاف آمریکایی یا ناتو در داخل عین الاسد حضور ندارد. وی تأکید کرد که تنها یک سری نیروهای مستشار با […]

"نیروهای عراقی به طور کامل پایگاه عین الاسد را در دست گرفتند"

سخنگوی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی کنترل پایگاه عین الاسد استان الانبار را در دست گرفتند.

به گزارش ایسنا، سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی نیروهای مسلح عراق گفت که اکنون هیچ نیروی رزمی ائتلاف آمریکایی یا ناتو در داخل عین الاسد حضور ندارد.

وی تأکید کرد که تنها یک سری نیروهای مستشار با هدف حمایت لجستیک و کمک به نیروهای عراقی در این پایگاه مستقرند.

یحیی رسول افزود: نیروهای خارجی رزمی پایگاه مذکور را به طور کامل تخلیه کردند و برخی پایگاه‌های دیگر هم تجهیزات لجستیکی خود اعم از سلاح و خودروهای زرهی را تحویل ارتش عراق دادند که این به نیروهای ما در مأموریت دفاع از کشور کمک می‌کند.

وی اشاره کرد، پایگاه عین الاسد در الانبار، عراقی و مسؤول آن یک فرمانده عراقی است که تحت حمایت نیروهای عراقی قرار دارد.

سخنگوی نیروهای مسلح عراق با تأکید بر اینکه نیروهای مستشاری هم تحت حمایت نیروهای عراقی قرار دارند، افزود: کنترل این پایگاه اکنون منحصرا در اختیار نیروهای مسلح عراق است.

مرکز اطلاع رسانی نظامی ارتش عراق نیز امروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای کمیته فنی نظامی عراق به پایگاه عین الاسد رفته تا از تجهیزات تحویل داده شده ائتلاف بین‌المللی به نیروهای عراقی بازدید کنند.

در این بیانیه آمده است: در ادامه نتایج گفت‌وگوهای راهبردی بغداد-واشنگتن و پیگیری‌ اجرای توافق عراق با نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبنی بر خروج کامل نیروهای رزمی ائتلاف از کشور و آغاز به کار مستشاران، کمیته فنی نظامی عراق شامل مشاور امنیت ملی، معاون عملیات مشترک، جانشین رئیس ستاد کل ارتش و تعدادی از فرماندهان ارتش از پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار بازدید کردند.

مرکز اطلاع رسانی نظامی ارتش عراق افزود: این کمیته از محل جمع آوری تجهیزات و پشتیبانی لجستیکی بازدید کرد.

کمیته همچنین بازدید میدانی از مناطق تحت اشغال نیروهای ائتلاف بین‌المللی انجام داد و نمونه‌هایی از خودروها و تجهیزات فنی را که نیروهای ائتلاف تحویل ارتش عراق، سرویس ضد تروریسم و فرماندهی پلیس گارد مرزی داده بودند، بررسی کردند.

انتهایا پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , ,