نگرانی‌ها از گردش ویروس کرونا در کشور

مهر 8, 1400
34 بازدید

 رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: قطعا در تمامی کشور و استان خراسان جنوبی ویروس کرونا گردش پیدا کرده که باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشیم. محمد دهقانی، امروز یکشنبه ۸ فروردین در خصوص آمار مبتلایان به کرونای جهش یافته انگلیسی در استان گفت: تا شنبه ۷ فروردین، آمار مبتلایان به […]

نگرانی‌ها از گردش ویروس کرونا در کشور

 رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: قطعا در تمامی کشور و استان خراسان جنوبی ویروس کرونا گردش پیدا کرده که باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشیم.

محمد دهقانی، امروز یکشنبه ۸ فروردین در خصوص آمار مبتلایان به کرونای جهش یافته انگلیسی در استان گفت: تا شنبه ۷ فروردین، آمار مبتلایان به کرونای جهش یافته انگلیسی به ۳۷ مورد افزایش یافت.به گزارش ایسنا، وی افزود: از این تعداد ۳۷ مورد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی، ۲۵ مورد مربوط به شهرستان بیرجند، ۶ مورد شهرستان طبس، ۲ مورد شهرستان سربیشه، ۲ مورد شهرستان فردوس و ۲ مورد شهرستان قاین است. مطمئنا افراد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی استان بسیار بیشتر از این موارد است اما تعدادی که مورد شناسایی قرار گرفتند، این ۳۷ مورد هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: قطعا در تمامی کشور و استان خراسان جنوبی این ویروس گردش پیدا کرده که باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشیم.

دهقانی ادامه داد: در همین راستا با توجه به اینکه در روزهای تعطیل عید سال ۱۴۰۰ هستیم و همچنین تقارن آن با روزهای ۱۴ و ۱۵ شعبان المعظم که یکی از رسوم مردم این خطه حضور در آرامستان ها و یاد کردن اموات و درگذشتگان است، مجددا از مردم درخواست می‌کنم در روز ۱۴ شعبان یا روز برات از حضور در آرامستان ها جدا خودداری کنند.

وی افزود: قطعا حضور در آرامستان‌ها یک کانون نقل و انتقال بسیار سریع برای ویروس جهش یافته خواهد بود که می تواند تبعات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد؛ لذا ضمن تاکید بر این موضوع که در ستاد استانی هم بسیار تاکید شده، از هم استانی‌ها تقاضا می‌کنم حتما در این دو سه روز پیش  رو از حضور در آرامستان‌ها خودداری کنند و با این کار هم سلامت خود و خانوادشان را حفظ کنند و هم کمکی کنند به کادر بهداشت و درمان که بیشتر از این درگیر مشکلات این بیماری نشوند.

منبع:ایسنا