نوسان ۱۰ تا ۲۰ هزارتومانی قیمت طلا در روزهای پایانی دولت

آبان 19, 1400
16 بازدید

ایسنا/همدان رئیس‌اتحادیه‌ طلا و جواهر همدان درمورد نوسانات قیمت‌طلا در روزهای پایانی دولت‌دوازدهم گفت: قیمت طلا تا روی کار آمدن دولت جدید در بازه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان نوسان خواهد داشت. مهدی‌غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قیمت طلا در روزهای پایانی دولت فعلی تغییر چشمگیری نداشته و نهایتا ۱۰ تا ۲۰هزار تومان نوسان […]

نوسان ۱۰ تا ۲۰ هزارتومانی قیمت طلا در روزهای پایانی دولت

ایسنا/همدان رئیس‌اتحادیه‌ طلا و جواهر همدان درمورد نوسانات قیمت‌طلا در روزهای پایانی دولت‌دوازدهم گفت: قیمت طلا تا روی کار آمدن دولت جدید در بازه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان نوسان خواهد داشت.

مهدی‌غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قیمت طلا در روزهای پایانی دولت فعلی تغییر چشمگیری نداشته و نهایتا ۱۰ تا ۲۰هزار تومان نوسان خواهد داشت.

وی با اشاره به عوامل مؤثر بر قیمت‌طلا، افزود: قیمت‌طلا تحت تأثیر سه عامل‌  قیمت انس‌جهانی، قیمت‌دلار و اتفاقات‌سیاسی ‌واقتصادی بوده که مهم‌ترین اتفاق‌سیاسی روز برجام است و درصورت امضاء شدن برجام به طور قطع قیمت طلا کاهش خواهد یافت.

رئیس‌اتحادیه طلا و جواهرهمدان درمورد پیش‌بینی قیمت طلا با روی کار آمدن دولت جدید، تصریح کرد: درحال حاضر نمی‌توان درمورد قیمت طلا در دولت سیزدهم نظری داد اما بنده به تدابیر اقتصادی آقای رئیسی خوش‌بین هستم.

مهدی‌غلامی بابیان اینکه‌ قیمت طلا نسبت به دیروز تغییری نداشته است، افزود: قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و۵۳ هزار تومان، قیمت سکه‌امامی-تمام ۱۰میلیون‌ و ۷۴هزار تومان، نیم سکه پنج میلیون‌و۷۰۰ هزار تومان و ربع سکه سه میلیون ۶۵۰ هزار تومان بوده و نسبت به روزپیش تغییری نداشته است.

رئیس‌اتحادیه طلا و جواهر همدان درمورد معضلات ناشی از قطعی برق طلا فروشان، گفت: دو مشکل اساسی درمورد قطعی برق برای طلافروشان ایجاد شده است به طوریکه مشکل اول مربوط به نسل جدید گاو صندوق‌هایی است که در طلا فروشی‌ها استفاده می شوند بوده که به صورت آسانسوری و پشت ویترینی است و در صورت قطعی برق امکان بستن گاو صندوق وجود ندارد و مشکل دوم در رابطه با کرکره‌های برقی بوده که با قطع شدن برق باز خواهند ماند.

وی در پایان افزود: انتظار می‌رود قطعی برق در بازار زرگرها زمانی که طلافروشان برای استراحت ظهر خود به منزل می‌روند اعمال شود تا مشکلات ذکر شده ایجاد نشود.

منبع:ایسنا