نهاوند صاحب بازار روز می‌شود

آذر 22, 1400
9 بازدید

ایسنا/همدان شهردار نهاوند از احداث بازار روز در این شهر خبر داد و گفت: بازار روز جدید شهرداری نهاوند با ۵۰ غرفه در مساحت ۶۰۰ مترمربع با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث است. محمد حسین‌پور چهارشنبه ۶ اسفندماه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه این بازار در چهارراه ابوذر کوچه حاج خدارحم با هزینه‌ای افزون […]

نهاوند صاحب بازار روز می‌شود

ایسنا/همدان شهردار نهاوند از احداث بازار روز در این شهر خبر داد و گفت: بازار روز جدید شهرداری نهاوند با ۵۰ غرفه در مساحت ۶۰۰ مترمربع با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث است.

محمد حسین‌پور چهارشنبه ۶ اسفندماه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه این بازار در چهارراه ابوذر کوچه حاج خدارحم با هزینه‌ای افزون بر ۶۰۰ میلیون تومان احداث می شود، اظهار کرد: اجرای این موضوع هم در بحث درآمد و کسب‌وکار و معیشت این افراد که از این راه انجام می‌شود و هم در بحث زیباسازی سیمای شهری، کمک به تسهیل در تردد در مرکز شهر با توجه به حجم عبور و مرور و … مورد اهمیت مدیریت شهری است.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف ایجاد روز بازارها حفظ حقوق شهروندی است، مطرح کرد: در این راستا شهرداری نهاوند تلاش دارد تا با احداث بازار روز کالای با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد و شهروندان برای خرید، دسترسی آسان و بهتری داشته باشند.

حسین‌پور افزود: هر چند در قانون جمع‌آوری سد معبر تعریف شده اما بازار روز شهرداری که در حال شکل‌گیری است، در کنار پیاده‌راه سعدی که مرکزیت شهر را دارد، می‌تواند علاوه‌بر بهبود کسب‌وکار، به ساماندهی دستفروشی در شهر هم کمک قابل توجهی داشته باشد.

حذف زوائد و نازیبایی های بصری توسط شهرداری نهاوند

شهردار نهاوند در ادامه از حذف زوائد بصری در سطح شهر به منظور استقبال از نوروز خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت زیبایی بصری در تزریق روح شادابی و نشاط اجتماعی به شهروندان، طرح ساماندهی سیمای بصری و جمع‌آوری تبلیغات محیطی غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه امحای آلودگی های بصری، جمع آوری تابلوها و بنرهای غیرمجاز و … از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام می شود، افزود: تابلوهای نصب شده مغازه‌ها و اصناف در شهر جزئی از سیما و منظر شهری هستند که اگر این نماها ناهماهنگ و غیراستاندارد باشند، موجب برهم خوردن و اغتشاش نظم در سطح شهر خواهد شد.

حسین پور در پایان با اشاره به اینکه این روند ادامه خواهد داشت، از صاحبان واحدهای تجاری و صنوف سطح شهر درخواست کرد تا با رعایت قانون و عدم ایجاد سدمعبر، ضمن احترام به حقوق شهروندی به افزایش زیبایی بصری شهر کمک کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا