نمایندگان مجلس دنبال چوب لای چرخ دولت گذاشتن، نیستند

مهر 7, 1400
26 بازدید

 رییس مجمع نمایندگان استان کرمان اعلام کرد: مجمع نمایندگان استان از دولت می خواهد که استانداری برای کرمان انتخاب کند که بتواند در شان مردم خدمت کند و توسعه نگر باشد و از آب، هوا و زمین برای مردم خلق ثروت کند و ما نمایندگان مجلس دنبال چوب لای چرخ دولت گذاشتن، نیستیم. “شهباز حسن […]

نمایندگان مجلس دنبال چوب لای چرخ دولت گذاشتن، نیستند

 رییس مجمع نمایندگان استان کرمان اعلام کرد: مجمع نمایندگان استان از دولت می خواهد که استانداری برای کرمان انتخاب کند که بتواند در شان مردم خدمت کند و توسعه نگر باشد و از آب، هوا و زمین برای مردم خلق ثروت کند و ما نمایندگان مجلس دنبال چوب لای چرخ دولت گذاشتن، نیستیم.

“شهباز حسن پور” ظهر امروز هفتم مهرماه در آیین افتتاح یک مجتمع گردشگری و پذیرایی در سیرجان به مناسبت هفته گردشگری گفت: گردشگری یعنی عدالت در توزیع ثروت؛ احداث پتروشیمی، کارخانجات و … خوب است اما از طریق آنها ثروت به عدالت توزیع نمی شود.

وی از فواید صنعت گردشگری سخن به میان آورد و اظهار کرد: با فعال شدن بخش گردشگری، جمعیت کثیری در بخش خدمات مشغول به کار می شوند و ۶۰ تا ۶۵ درصد مردم اکثر شهرهای پیشرفته و گران دنیا در بخش خدمات فعال هستند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه سخنانش خطاب به مسئولین عنوان کرد: احترام به مردم باید در بالاترین حد خودش و حقوق شهروندی در حدی باشد که مردم احساس امنیت و آرامش کنند و خود را در آبادانی کشور سهیم بدانند.

وی تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری وجود ندارد و زیرساخت‌ها را ایجاد کردیم اما قطار توسعه به آهستگی حرکت می کند.

حسن پور اظهار کرد: در این دولت کارهای خوبی انجام شده اما مهمترین اقدام دولت سیزدهم واکسیناسیون گسترده علیه بیماری کرونا بود.

وی با اشاره به ویژگی های هیئت دولت تصریح کرد: وزیر میراث فرهنگی از افراد بسیار موثر در جمهوری اسلامی است و با توجه به فرهنگ و آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری غنی کشور انتظار داریم ایشان زمینه ورود ۱۰ میلیون گردشگر به کشور را فراهم کند.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در ادامه از مسائل سیاسی سخن به میان آورد و بیان کرد: سیاست و هدف اصلی مسئولین کشور عزت، حکمت و استقلال جمهوری اسلامی ایران است و خبرهای خوشی از برگشتن کشورهای مذاکره کننده برجام به میز مذاکره داریم.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی باید خودش را باور داشته باشد، اظهار کرد: در شش ماهه اول امسال حدود ۷۵۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن استان کرمان به خزانه واریز شده و ۲۰ درصد این حقوق را بخش خصوصی می توانست استفاده کند که متاسفانه تاکنون هیچی استفاده نکردند.

حسن پور اظهار کرد: ۵۲ درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه های همگانی هستند و این عدد در سیرجان و بردسیر از متوسط کشوری بسیار بالاتر است.

وی به علت پیشرفت شهرستان‌های سیرجان و بردسیر نیز اشاره کرد و افزود: چون مردم سیرجان و بردسیر مطالبه گر شدند پیشرفت کردند و این روحیه باید در سایر شهرهای استان کرمان نیز نهادینه شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره مسائل به وجود آمده درباره انتخاب استاندار کرمان نیز گفت: به جای این مسائل باید مطالبه گری در زمینه اقدامات مسئولین در بخش های اشتغال، اقتصاد، مسائل فرهنگی، اجتماعی و … داشته باشیم.

وی صراحتا اعلام کرد: مجمع نمایندگان استان از دولت می خواهد که استانداری برای کرمان انتخاب کند که بتواند در شان مردم خدمت کند و توسعه نگر باشد و از آب، هوا و زمین برای مردم خلق ثروت کند و ما نمایندگان مجلس دنبال چوب لای چرخ دولت گذاشتن، نیستیم.

منبع: ايسنا