نماینده سنقروکلیایی: جهاددانشگاهی نهادی امیدآفرین است

مرداد 15, 1400
46 بازدید

  نماینده سنقروکلیایی در مجلس با اشاره به اقدامات خوب جهاددانشگاهی در چهاردهه فعالیت آن اظهار کرد: جهاددانشگاهی پیشران حوزه ورود کشور به دانش های روز دنیا محسوب می شود. حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا به مناسبت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی گفت: این نهاد علمی امروزه در حوزه های مختلف پزشکی، دانش فنی و دیگر دانش های روز […]

نماینده سنقروکلیایی: جهاددانشگاهی نهادی امیدآفرین است

  نماینده سنقروکلیایی در مجلس با اشاره به اقدامات خوب جهاددانشگاهی در چهاردهه فعالیت آن اظهار کرد: جهاددانشگاهی پیشران حوزه ورود کشور به دانش های روز دنیا محسوب می شود.

حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا به مناسبت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی گفت: این نهاد علمی امروزه در حوزه های مختلف پزشکی، دانش فنی و دیگر دانش های روز دنیا در سطح بین الملل حرف برای گفتن دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه به حمایت‌های جهاددانشگاهی از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: آنچه مسلم است این است که آینده از آن شرکت های دانش بنیان و نهادهای علمی مانند جهاددانشگاهی است.

حسینی کیا با اشاره به لزوم حرکت اقتصاد کشور به سمت اقتصاد دانش بنیان، اظهار کرد: اقتصاد آینده از آن دانش بنیان هاست و دست یافتن به چنین اقتصادی هم شدنی است و قطعا نهادهایی مانند جهاددانشگاهی در این زمینه می توانند پیشران باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد امیدآفرین در کشور یاد کرد و افزود: مردم اعتماد بالایی به این نهاد علمی دارند و قطعا اقدامات و کارهای جهاددانشگاهی توانسته تا به امروز امید بسیاری در کشور و به ویژه جوانان ایجاد کند.

حسینی کیا به دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی و صنعت اشاره کرد و افزود: جهاددانشگاهی در سایر حوزه ها هم می‌تواند ورود کرده و نیازهای کشور را مرتفع کند که از جمله مهمترین آن حوزه انرژی است.

نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر 45 درصد برق کشور به دلیل فرسودگی شبکه از بین می رود و رفع این معضلات ظرفیت بزرگی برای جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی است که در این عرصه ورود کرده و نیازهای کشور را مرتفع کند.

حسینی کیا خاطرنشان کرد: حوزه پتروشیمی و خودرو هم حوزه های مهم دیگر کشور است که به حضور نهادهای علمی چون جهاددانشگاهی به شدت نیاز دارند.

این نماینده مجلس در ادامه با تقدیر از عملکرد مسئولان جهاددانشگاهی کرمانشاه گفت: جهاددانشگاهی استان کرمانشاه هم اقدامات موثری داشته و در اقدام اخیر بهره‌برداری از بزرگترین برج فناوری کشور در استان را از این نهاد شاهد بودیم که حقیقتا کار ارزشمندی است.

حسینی کیا تاکید کرد: با حمایت بیشتر این نهاد در استان قطعا آثار خیرو برکت آن شامل همه استان خواهد و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نخواهیم کرد.

منبع: ايسنا