نماینده آمریکا مدعی شد: مردم افغانستان در مرکز ملاحظات ما هستند

آذر 29, 1400
156 بازدید

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان می‌گوید، واشنگتن به دیپلماسی شفاف با طالبان در مورد حقوق بشر، تروریسم و دسترسی دختران به آموزش، در کنار مسائل دیگر ادامه می‌دهد. او گفته‌ است که مردم افغانستان در مرکز ملاحظات آمریکا هستند. به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، توماس وست، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان […]

نماینده آمریکا مدعی شد: مردم افغانستان در مرکز ملاحظات ما هستند

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان می‌گوید، واشنگتن به دیپلماسی شفاف با طالبان در مورد حقوق بشر، تروریسم و دسترسی دختران به آموزش، در کنار مسائل دیگر ادامه می‌دهد. او گفته‌ است که مردم افغانستان در مرکز ملاحظات آمریکا هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، توماس وست، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان امروز (شنبه) در رشته توییتی نوشته‌ است که این هفته با باب منندز؛ رییس مجلس سنای آمریکا و یک عضو این نهاد دیدار داشته و هر دو “آنها تجربه و چشم‌انداز عمیقی را برای راه پیش‌رو در افغانستان به ارمغان می‌آورند.”

نماینده ویژه آمریکا همچنین نوشته‌ است که او از طیفی از مجریان برنامه‌های فوری بشردوستانه در سراسر افغانستان و شرکای سازمان ملل مشاوره انتقادی دریافت کرده‌ است.

او گفته است: “کار آنها در حال نجات جانها است – ما باید به آنها (نهادهای امدادرسان) کمک کنیم.”

وی همچنین ادعا کرده است: مردم افغانستان در مرکز ملاحظات آمریکا هستند.

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در ادامه نوشته‌ است در حالی‌که “ما به دیپلماسی شفاف با طالبان در مورد حقوق بشر، تروریسم، و دسترسی به آموزش، در کنار بسیاری از مسائل دیگر- ادامه می‌دهیم، مردم افغانستان در مرکز ملاحظات ما باقی خواهند ماند.”

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که همزمان با تشدید بحران بشری در افغانستان اعضای کنگره آمریکا پیشنهادهایی را برای ارایه کمک مالی مستقیم به مردم ارایه کرده‌اند که همزمان با جلوگیری از فروپاشی در افغانستان، سبب ایجاد یک چارچوب برای اطمینان از پایبندی طالبان به تعهدات‌شان در راستای مبارزه با تروریسم، در نظر گرفتن حقوق زنان و تشکیل حکومت فراگیر می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,