نمایش بیشتر پرتره‌های زنان در گالری پرتره لندن

آذر 4, 1400
11 بازدید

گالری ملی پرتره لندن قول داد شمار پرتره‌های زنان و آثار هنرمندان زن را به طور قابل توجهی افزایش دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، گالری ملی پرتره لندن جزئیات یک پروژه سه‌ساله را اعلام کرد که برای اصلاح مجموعه آثار نمایشی این گالری و پرداختن به داستان زنانی که به شکل‌گیری […]

نمایش بیشتر پرتره‌های زنان در گالری پرتره لندن

گالری ملی پرتره لندن قول داد شمار پرتره‌های زنان و آثار هنرمندان زن را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، گالری ملی پرتره لندن جزئیات یک پروژه سه‌ساله را اعلام کرد که برای اصلاح مجموعه آثار نمایشی این گالری و پرداختن به داستان زنانی که به شکل‌گیری تاریخ و فرهنگ بریتانیا کمک کرده‌ و نادیده گرفته شده‌اند برنامه‌ریزی شده است.

مسوولان این گالری اعلام کردند فقط ۲۵ درصد از پرتره‌هایی که در مجموعه دائمی این گالری قرار دارند به پرترهایی از زنان تعلق دارند. همچنین اعلام شد ۱۲ درصد از هنرمندان این آثار را زنان و ۸۸ درصد را هنرمندان مرد تشکیل می‌دهند.

ساختمان تاریخی این گالری در حال حاضر برای یک پروژه بازسازی ۳۵.۵ میلیون پوندی تعطیل است. زمانی که این ساختمان در سال ۲۰۲۳ بازگشایی شود برابری جنسیتی در آثاری که بر روی دیوار این گالری آویخته شده‌اند به طور قابل توجهی اصلاح خواهد شد.

هدف دوم این پروژه افزایش شمار پرتره‌های تاریخی زنان است که باید در مجموعه این گالری گنجانده شوند. «فلاویا فریگری» یکی از مسوولان این گالری بیان کرد: «برای مثال «لیلیان لیندسی» نخستین زن بریتانیایی که به عنوان یک دندانپزشک به رسمیت شناخته شد یکی از این گزینه‌ها است. او کسی است که باید گرامی داشته شود اما متاسفانه هنوز او را به مجموعه اضافه نکرده‌ایم.»

هدف سوم این پروژه نیز اضافه کردن پرتره‌های بیشتر از زنان معاصر به این مجموعه است.

منبع:ایسنا