نمایشگاه کتاب پکن به تعویق افتاد

مرداد 20, 1400
107 بازدید

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن برای دومین سال پیاپی به منظور جلوگیری از شیوع موج جدید ویروس کرونا در چین با تاخیر برگزار می‌شود.  به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن که قرار بود به صورت ترکیبی (فیزیکی و مجازی) در تاریخ بیست‌وپنجم تا بیست‌ونهم اوت ۲۰۲۱ […]

نمایشگاه کتاب پکن به تعویق افتاد

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن برای دومین سال پیاپی به منظور جلوگیری از شیوع موج جدید ویروس کرونا در چین با تاخیر برگزار می‌شود.

 به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن که قرار بود به صورت ترکیبی (فیزیکی و مجازی) در تاریخ بیست‌وپنجم تا بیست‌ونهم اوت ۲۰۲۱ (سوم تا هفتم شهریور ۱۴۰۰) برگزار شود به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا به تعویق افتاد.

در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر ایران در هر دو بخش فیزیکی و مجازی شرکت و صنعت نشر کشور را معرفی خواهد کرد.

در متن اطلاعیه منتشرشده از سوی کمیته برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن آمده است: «به دلیل تشدید وضعیت پیشگیری و کنترل بیماری همه‌گیر کرونا و مشاهده موارد جدید ابتلا به ویروس، به منظور جلوگیری از تجمع مردم و برای حفظ سلامت و ایمنی بازدیدکنندگان، غرفه‌داران و اطمینان از برگزاری بهتر، بخش فیزیکی نمایشگاه بین‌المللی پکن ۲۰۲۱ به تعویق می‌افتد.»

به نقل از مسئولان نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، علی‌رغم تعداد اندک موارد جدید مبتلایان به ویروس کرونا بخش فیزیکی این رویداد بین‌المللی فرهنگی با تاخیر برگزار می‌شود.

همچنین مسئولان اجرایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن خاطرنشان کرده‌اند که هرچند هم‌اکنون اعلام زمان دقیق برگزاری بخش فیزیکی سی وچهارمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن ممکن نیست و بستگی به شرایط اپیدمی دارد، اما احتمال می‌رود که این دوره از نمایشگاه در ماه سپتامبر و یا اکتبر ۲۰۲۱  برگزار شود.

منبع: ايسنا