نقش موثر مشاوران کسب و کار در ارتقای بهره‌وری واحدهای صنعتی کوچک

نقش موثر مشاوران کسب و کار در ارتقای بهره‌وری واحدهای صنعتی کوچک
مرداد 20, 1402
23 بازدید

به گزارش ایلنا، سید مصطفی هاشمی در نشست هم اندیشی مشاوران فعال کسب و کار در شهرک‌های صنعتی استان که همزمان با گرامیداشت هفته صنایع کوچک برگزار شد افزود: استفاده از ظرفیت مراکز مشاوره صنعتی و ارائه خدمات مشاوره ای به واحدهای صنعتی می‌تواند در زمینه افزایش  توانمندسازی و بهره‌وری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط نقش […]

نقش موثر مشاوران کسب و کار در ارتقای  بهره‌وری واحدهای صنعتی کوچک

به گزارش ایلنا، سید مصطفی هاشمی در نشست هم اندیشی مشاوران فعال کسب و کار در شهرک‌های صنعتی استان که همزمان با گرامیداشت هفته صنایع کوچک برگزار شد افزود: استفاده از ظرفیت مراکز مشاوره صنعتی و ارائه خدمات مشاوره ای به واحدهای صنعتی می‌تواند در زمینه افزایش  توانمندسازی و بهره‌وری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط نقش موثری ایفا کند.

وی ادامه داد: مراکز مشاوره با استفاده از ظرفیت  مشاوران صنعتی می‌تواند اطلاعات و آگاهی‌های لازم را در بخش‌های مختلف صنعتی و تولیدی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد که این  امر بسیاری از مشکلات موجود را از سر راه سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان درشهرک ها و  نواحی  صنعتی بر خواهد داشت.

هاشمی افزود: سرمایه‌گذاران برای این‌که بتوانند در مسیر تولید موفق باشند و واحدهای تولیدی خود را با موفقیت هدایت کنند، باید در همه حوزه‌ها اطلاعات لازم و کافی داشته باشند، بنابراین حتما نیاز به مشاوره با متخصصان دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به این‌که حضور مشاوران در کنار  واحدهای صنعتی بسیار مهم و ضروری است، افزود: مشاوره در همه زمینه‌ها یکی از موارد مهم و مورد نیاز سرمایه‌گذاران است ودر این زمینه شرکت شهرک‌های صنعتی هم  در چارچوب برنامه ها حمایت خواهیم کرد.

هاشمی با اشاره به اقدامات اثربخش مشاوران صنعتی و کسب وکار در زمینه رفع مشکلات بخش صنعت استان اظهار داشت: این اقدامات می‌تواند بخشی از مشکلات حوزه صنعت استان به ویژه مشکلات واحدهای صنعتی کوچک و متوسط را برطرف کند و گامی تاثیرگذار در جهت توسعه صنعتی استان باشد.

وی یکی از خدمات مشاوران را عارضه یابی و ارائه راهکارهای بهبود برای ارتقای تولید واحدای صنعتی برشمرد و با اشاره به اهمیت عارضه‌یابی و مشاوره در زمینه کاهش مخاطرات و مشکلات و همچنین دستیابی واحدهای صنعتی تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز در قالب پروژه های عارضه یابی و بهبود حمایت های یارانه‌ای انجام داده و بخشی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کند که در سال گذشته 48 پروژه عارضه یابی و 27 پروژه بهبود در واحدهای صنعتی  از طریق مشاوران انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی در ادامه با بیان اینکه  یکی دیگر از اقدامات شرکت شهرک‌های صنعتی راه اندازی و حمایت از کلینیک صنعت است گفت: در این زمینه نیز مشاوران نقش اصلی را برعهده دارند و ما بزودی انتخابات هیات مدیره  کلینیک صنعت استان را برگزار و هیات مدیره جدید تشکیل خواهد شد.

هاشمی افزود:تدرحال حاضر  97مشاور ذیصلاح با این شرکت همکاری می کنند و در درگاه خدمات الکترونیک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی  و کلینیک کسب وکار نیز مشخصات این مشاوران ثبت شده است و استان فارس در این زمینه عنوان نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت مراکز خدمات کسب وکار در شهرک های  فناوری شیراز،لار و آباده  گفت:41مشاور در دفاتر  این مراکز مستقر هستند .

هاشمی وی همچنین از همکاری مشاوران برای شناسایی واحد های مستعد دانش بنیان شدن خبر داد و گفت:تاکنون 71واحد مستعد دانش بنیان شدن در سطح شهرک های صنعتی استان شناسایی شده که از این تعداد  24واحد نیز دانش بنیان شده اند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه مشاوران بازوی اجرایی این شرکت جهت ارائه خدمات به واحدهای صنعتی هستند گفت:شبکه سازی بین مشاوران با هدف ایجاد تعامل و همکاری برای ارائه خدمات مطلوب، در دستورکار قراردارد.

محمود قیومی بر بهره گیری از توان مشاوران برای راه اندازی واحدهای راکد و ارتقای ظرفیت واحدها تاکید کرد و گفت:تقویت کلینیک صنعت نیز در برنامه این شرکت قراردارد.

در این جلسه مشاوران کسب وکار شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز به بیان دیدگاه ها،نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

انتهای پیام/