نقاشی «مونه» گل سرسبد حراجی کریستیز

آذر 4, 1400
14 بازدید

یک نقاشی از «کلود مونه» درحالی  اثر برجسته حراجی قرن بیستم کریستیز خواهد بود که این حراجی بزرگ در روش طبقه‌بندی دوره‌های تاریخی فروش آثار تغییر ایجاد کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نت، تابلو نقاشی «پل واترلو: جلوه مِه» در حراجی ۱۱ می آثار قرن بیستم کریستیز با قیمت تقریبی ۳۵ […]

نقاشی «مونه» گل سرسبد حراجی کریستیز

یک نقاشی از «کلود مونه» درحالی  اثر برجسته حراجی قرن بیستم کریستیز خواهد بود که این حراجی بزرگ در روش طبقه‌بندی دوره‌های تاریخی فروش آثار تغییر ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نت، تابلو نقاشی «پل واترلو: جلوه مِه» در حراجی ۱۱ می آثار قرن بیستم کریستیز با قیمت تقریبی ۳۵ میلیون دلار به فروش گذاشته خواهد شد.

این تابلو نقاشی یکی از مجموعه تابلوهای نقاشی مشهور به «مناظر لندن» است که «مونه» روند خلق آن‌ها را از سال ۱۸۹۹ آغاز کرده بود.

این تابلو نقاشی پس از خریداری شدن توسط «امی لوول» شاعر برنده پولیتزر به یکی از نخستین مجموعه آثار لندن این هنرمند تبدیل شد که وارد یک مجموعه هنری آمریکایی می‌شوند. این اثر تا سال ۱۹۷۸ در خانواده «لوول» باقی ماند و در یک نمایشگاه بزرگ از آثار «مونه» که در سال ۱۹۲۷ در موزه هنرهای زیبای بوستون برگزار شده بود نیز به نمایش درآمد.

این نقاشی در سال ۱۹۹۹ در حراجی ساتبیز به قیمت ۹.۳ میلیون دلار به مالک کنونی‌اش فروخته شد.

دیگر اثر گران‌قیمت مشابه از «مونه» تابلو نقاشی «پل واترلو: روز ابری» است که در سال ۲۰۰۷ درحراجی کریستیز به قیمت ۳۵.۶ میلیون دلار فروخته شد.

عنوان گران‌ترین اثر فروخته‌شده «مونه» نیز به تابلو نقاشی «کومه‌های علف خشک» متعلق به سال ۱۸۹۰ تعلق دارد که در سال ۲۰۱۹ در حراجی ساتبیز به قیمت ۱۱۰.۷ میلیون دلار فروخته شد.

این حراجی همچنین اعلام کرد در دسته‌بندی دوره‌های مختلف تغییراتی ایجاد خواهد کرد و از این پس حراجی «هنر قرن بیستم» و حراجی «هنر قرن بیست و یکم» جایگزین حراجی «امپرسیونیست و مدرن» و «پساجنگ و معاصر» خواهند شد.

مدیر بخش هنر قرن بیستم و بیست و یکم کریستیز بیان کرد: «مدت‌ها بود در فکر ایجاد این تغییر بودم. هنر ۸۰ سال پیش دیگر معاصر محسوب نمی‌شود و از جهتی ما باید همراه با دوره خودمان پیش برویم.»

انتهای پیام

منبع:ایسنا