نظرات جدیدی از ترامپ در کتاب استفانی گریشام

مهر 11, 1400
55 بازدید

به گفته دبیر مطبوعاتی مستعفی کاخ سفید در دولت قبل، دونالد ترامپ در جمعی خصوصی، رییس جمهور فرانسه را یک “لاغر مُردنی” خوانده بود.  به نقل از گاردین، استفانی گریشام، سخنگوی مستعفی کاخ سفید در دولت ترامپ در کتابی با نام “چیزهایی که در کاخ سفید ترامپ دیدم” که در دست چاپ دارد، به نقل […]

نظرات جدیدی از ترامپ در کتاب استفانی گریشام

به گفته دبیر مطبوعاتی مستعفی کاخ سفید در دولت قبل، دونالد ترامپ در جمعی خصوصی، رییس جمهور فرانسه را یک “لاغر مُردنی” خوانده بود.

 به نقل از گاردین، استفانی گریشام، سخنگوی مستعفی کاخ سفید در دولت ترامپ در کتابی با نام “چیزهایی که در کاخ سفید ترامپ دیدم” که در دست چاپ دارد، به نقل از ترامپ خطاب به امائوئل ماکرون گفته: “لاغر مُردنی 50 کیلویی بی اعصاب”.

ترامپ و ماکرون در دوران ریاست جمهوری ترامپ روابط پرتنشی داشتند. در سال ۲۰۱۹، رهبر فرانسه گفت که اتحاد ناتو با “مرگ مغزی” روبرو است و از تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بدون اطلاع قبلی ناتو انتقاد کرد. ترامپ هم در مقابل، اظهارات ماکرون را “بسیار بسیار زننده” خواند و از وضعیت اقتصاد فرانسه انتقاد کرد.

گریشام که در مناصب بلندمرتبه‌ای در کاخ سفید خدمت می‌کرد، با بیان اینکه بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس “یکی از معدود رهبران اروپایی بود که به نظر می‌رسید ترامپ می‌تواند او را تحمل کند” گفت که صحبت‌های این دو نفر را درباره حیوانات وحشی استرالیا و جراحی کیسه صفرا در نشست سران کشورهای گروه ۷ در بیاریتز فرانسه به یاد دارد.

ترامپ، گریشام و کتاب او را محکوم کرده و مدعی شده که مسئول مطبوعاتی سابق و مدیر ارتباطات وی درباره دولتش “چیزهای بد و غیرواقعی” نوشته است زیرا او از جدایی خود از ماکس میلر، دستیار سابق ترامپ،  “بسیار عصبانی” است.

ترامپ: گیاه‌خوار نیستم، سلول مغزی “اضافه” برای از دست دادن ندارم!

گریشام همچنین در کتابش به نقل از ترامپ می‌گوید: نمی‌توانم گیاه‌خوار باشم؛ گیاه‌خواری ساختار شیمیایی بدن را “به‌هم می‌ریزد” و من نمی‌خواهم سلول‌های “مغزم” را از دست بدهم.

در زمستان سال ۲۰۱۹، یک فعال گیاه‌خوار، معروف به “اتان گیاه‌خوار”، ترامپ را به چالش کشید تا به مدت یک ماه برای امور خیریه، گیاه‌خوار شود. وی پیشنهاد کرد که اگر ترامپ تمام محصولات حیوانی را به مدت یک ماه کنار بگذارد، گروه “گیاه‌خوار میلیون دلاری” یک میلیون دلار به یک موسسه خیریه به انتخاب ترامپ کمک کند.

طبق بریده‌ای از کتاب گریشام، ترامپ که علاقه وافرش به غذاهای پر گوشت مانند استیک و همبرگر زبان زد خاص و عام است، در پاسخ به سوال نویسنده در این باره گفت که نه بخاطر علاقه‌اش به گوشت، بلکه برای حفظ قدرت ذهنی‌اش  این کار را نخواهد کرد، و افزود: گیاه‌خواری ساختار شیمیایی بدن و مغز را به‌ هم می‌ریزد، و اگر من حتی یک سلول مغزم را از دست بدهم، کار همه‌ ما تمام است.

این گفته‌های ترامپ در حالیست که مونیکا ریناگل، متخصص تغذیه معتقد است: شواهد چندانی مبنی بر اینکه رژیم گیاهخواری عملکرد مغز را مختل می‌کند یا خطر زوال شناختی را افزایش می‌دهد، وجود ندارد.

منبع: ايسنا