نظارت بر صحت عملکرد وسایل سنجش در کهگیلویه و بویراحمد در آستانه ایام نوروز

آذر 22, 1400
8 بازدید

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور نظارت و کنترل صحت عملکرد وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی، در روزهای منتهی به عید نوروز سال ۱۴۰۰ طرح آزمون وسایل سنجش اوزان سبک، در این استان با همکاری آزمایشگاه تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد انجام می شود. “بهمن […]

نظارت بر صحت عملکرد وسایل سنجش در کهگیلویه و بویراحمد در آستانه ایام نوروز

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور نظارت و کنترل صحت عملکرد وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی، در روزهای منتهی به عید نوروز سال ۱۴۰۰ طرح آزمون وسایل سنجش اوزان سبک، در این استان با همکاری آزمایشگاه تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد انجام می شود.

“بهمن رحمتی” افزود: یکی از وظایف و رسالت های ذاتی و قانونی اداره کل استاندارد استان، نظارت و کنترل صحت عملکرد وسایل سنجش و توزین سبک شامل ترازو و وزنه های مورد استفاده اصناف است.
وی تصریح کرد: تمام واحدهای صنفی، خدماتی و واحدهای تولیدی ارائه دهنده کالا و خدمات در ایام منتهی به عید نوروز و در طول سال موظف هستند ضمن استفاده از وسایل سنجش استاندارد، از دقت و صحت عملکرد وسایل توزین مورد استفاده مطمئن شوند.
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در صورت صحت عملکرد دستگاه، بر چسب ممهور به مهر استاندارد که نشان از عملکرد صحیح آن است روی وسیله توزین نصب می شود که حاوی اطلاعاتی نظیر: نام وسیله، شماره شناسایی، تاریخ آزمون، تاریخ انقضا و کد آزمایش کننده است.
رحمتی به شهروندان توصیه کرد: در هنگام خرید، به منظور اطمینان از صحت عملکرد وسایل توزین، به برچسب صحت عملکرد الصاق شده بر روی ترازوها توجه نموده و از خرید از مراکزی که ترازوهای آن ها فاقد برچسب صحت عملکرد است خودداری نمایند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، وی بیان کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ سامانه رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اطلاع دهند.

منبع:ایسنا