نشست مجازی “متحدان علیه عادی‌سازی روابط با اسرائیل” با حضور رهبران فلسطین و مقاومت لبنان

آذر 29, 1400
20 بازدید

حاضران در نشست مجازی “متحدان علیه عادی‌سازی روابط” بر پایبندی به آرمان‌های ملت فلسطین و مخالفت با عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی تاکید کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، فعالیت‌های کنفرانس “متحدان علیه عادی‌سازی روابط” شنبه برای مخالفت با عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی و […]

نشست مجازی "متحدان علیه عادی‌سازی روابط با اسرائیل" با حضور رهبران فلسطین و مقاومت لبنان

حاضران در نشست مجازی “متحدان علیه عادی‌سازی روابط” بر پایبندی به آرمان‌های ملت فلسطین و مخالفت با عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، فعالیت‌های کنفرانس “متحدان علیه عادی‌سازی روابط” شنبه برای مخالفت با عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی و حمایت از تلاش‌های فلسطینی‌ها آغاز شد. تعدادی از رهبران مقاومت و ۵۰۰ شخصیت از سرتاسر جهان عرب در این نشست شرکت کردند.

نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در این نشست گفت: ما از وطن و مردممان با معادله سه‌گانه ارتش، مردم و مقاومت دفاع می‌کنیم. ما از فلسطین و مردم آن به طور کامل حمایت می‌کنیم. تسلیم طرح حمایت بین المللی از کشورمان نمی‌شویم. در قطعنامه ۴۲۵ آن‌ها را امتحان کردیم و حمله اسرائیل را که تنها با مقاومت از خاک لبنان خارج شد و شکست آن را دیدیم.

نعیم قاسم گفت: ما مسلمان هستیم و با ایران و کشورهای اسلامی با طرح آمریکا مقابله می‌کنیم. ما حامی مستضعفان در جهان و حامی ونزوئلا هستیم و تا جایی که بتوانیم از مردم جهان حمایت می‌کنیم.

نعیم قاسم گفت: مردم فلسطین شکست نمی‌خورند و به مجاهدان در جهان یاد دادند که فداکاری و ایثار چگونه است.

نعیم قاسم گفت: عادی‌سازی روابط خیانت به دین، عربیت و فلسطین و حمایت از اقدامات توسعه طلبانه اسرائیل و اعتراف به اشغال و مشروعیت بخشیدن به آن است. نظام‌هایی که به عادی‌سازی روابط با اسرائیل می‌پردازند نظام‌های مستبدی هستند که مردم خود را سرکوب کرده و به حمایت آمریکا و غرب وابسته هستند. باید در موضع، کمک و مقاومت و مقابله با دشمن اشغالگر متحد باشیم و به تبلیغات آن‌ها توجه نکنیم.

زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این نشست گفت، عادی‌سازی روابط جهان عربی با رژیم صهیونیستی موجب نابودی هویت فلسطین در خارج می‌شود. جهان عربی و اسلامی شاهد نوعی شکست در مقابل پروژه صهیونیستی هستند که تاکنون سابقه نداشته و همچنین شاهد جانبداری واضح آن‌ها هستیم که به حد ائتلاف میان پروژه صهیونیستی و گروهی از نظام‌های عربی رسیده که جانب دشمن را گرفته و فلسطین و مقدسات آن را تحت شعار عادی‌سازی روابط که به این پروژه دامن می‌زند، فراموش کرده‌اند.

نخاله گفت: طرح صلح عربی نشان داد که تنها پلی است که برخی کشورهای عضو این طرح از آن برای عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی استفاده کردند.

از سوی دیگر عزام الاحمد، عضو کمیته مرکزی فتح گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا عادی‌سازی روابط را به عنوان بخشی از معامله قرن به راه انداخت تا ناامیدی و یأس را در مسیر نابودی مسئله فلسطین ایجاد کند. ترامپ می‌خواست به حضور اشغالگران تا ابد دامن بزند و خاک فلسطین را مصادره کند.

الاحمد گفت: ترامپ از اقدام برخی نظام‌های عربی برای برقراری روابط محرمانه و علنی با دشمن صهیونیستی سوءاستفاده کرد. ما خواهان تجمع مردم جهان عرب برای هشدار دادن نسبت به خطرات عادی‌سازی روابط و رژیم غاصب صهیونیستی و استعمارگری آمریکا هستند. باید فرهنگ مقابله و مقاومت در میان ملت‌های عربی گسترش یابد. باید قبل از اینکه زمان از دست برود در فعالیت‌های مربوط به مقابله با عادی‌سازی بازنگری شود.

الاحمد گفت: باید با ملت‌های عربی متحد شویم و فریب “بهار عربی” را که در خدمت طرح صهیونیسم برای ایجاد دودستگی در لیبی، سوریه و عراق است، نخوریم.

ابواحمد فؤاد، معاون دبیرکل جبهه مردمی آزادی فلسطین گفت: روند عادی‌سازی روابط مثل قبل نیست بلکه توافق‌هایی دارای ابعاد امنیتی، نظامی و سیاسی و علیه مردم و حقوق فلسطین است.

قاسم صالح، دبیرکل کنگره احزاب عربی گفت: برخی کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) وارد پروژه خیانت شده و با به چالش کشیدن خواسته مردم خود به دنبال عادی‌سازی روابط رفتند.

وی خواهان برگزاری نشست جامعی در جهان عربی و اسلامی و ایجاد مکانیزم‌هایی شد و تأکید کرد که گروه‌های مقاومت فلسطین و عربی باید برای مقابله با دشمن متحد شوند.

طلال ناجی، معاون دبیرکل جبهه مردمی فلسطین_رهبری کل اعلام کرد: اعراب بعد از دستورات آمریکا طرح صلح عربی را رها کردند و به دنبال عادی‌سازی روابط رفتند. ترامپ قدس و جولان را به دشمن اسرائیلی تقدیم کرد و حقوق تاریخی و مشروع اعراب و مسلمانان را نادیده گرفت.

وی گفت: کشورهایی که به عادی‌سازی روابط پرداختند باید در تصمیمات خود بازنگری کنند.

همچنین حمید الاحمر، رئیس شورای اداره موسسه قدس گفت: مخالفت با عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی یک موضع اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی است چراکه به بافت اجتماعی آسیب می‌زند. با عادی‌سازی روابط تنها فلسطین هدف قرار نمی‌گیرد بلکه تمام جهان عربی هدف قرار می‌گیرد.

وی گفت: حامیان عادی‌سازی روابط به دنبال هدفی هستند که دشمن اسرائیلی نتوانست آن را محقق کند. طرفی که بخواهد به دشمن اسرائیلی مشروعیت بدهد مشروعیتی ندارد.

عکرمه صبری، خطیب مسجد الاقصی گفت: عادی‌سازی روابط امارات و هم‌پیمانانش با دشمن اسرائیلی عادی‌سازی نیست بلکه ائتلاف است و این خطرناک‌تر از عادی‌سازی است. توافق‌های عادی‌سازی روابط یک جبهه شیطانی است که ستون آن دشمن اسرائیلی است و هدف ضربه زدن به امت عربی است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب‌ها:, , , ,