نحوه ساخت پله گرد:

نحوه ساخت پله گرد:
بهمن 17, 1401
98 بازدید

  راه پله پیچ انواع مختلفی دارد که هر یک از این مدل ها فرمول ساختشان تا حدی با یکدیگر متفاوت می باشد. این نحوه ساخت پله گرد است که می تواند از نظر زیبایی و کیفیت یک محصول را با سایر اانواع دیگر پله دوبلکس متمایز کند و حال هرچقدر یک پله پیچ با […]

 

راه پله پیچ انواع مختلفی دارد که هر یک از این مدل ها فرمول ساختشان تا حدی با یکدیگر متفاوت می باشد. این نحوه ساخت پله گرد است که می تواند از نظر زیبایی و کیفیت یک محصول را با سایر اانواع دیگر پله دوبلکس متمایز کند و حال هرچقدر یک پله پیچ با استاندارد های بهتری ساخته شده باشد از لحاظ رنج قیمتی هم در رده های بالاتری قرار خواهد گرفت ازاین رو برخی از کارفرمایان بخش ساختمانی به دلیل قیمت بالای برخی از مدل ها قید ساخت آن را می زنند. یا به نمونه های مشابه رجوع خواهند کرد. به طور مثال ما اگر یک پله معلق کنسولی داشته باشیم نمونه ای که شبیه به این مدل باشد را می توان با قوطی های آهنی به صورت فارسی بر این شکل و شمایل را تقریبا تا حدی اجرا کرد.

نحوه ساخت پله گرد دورلوله:

از راحت ترین مدل ها چه از لحاظ طراحی و چه ساخت همین دورلوله می باشد اولا از این نظر راحت است که در اکثر مواقع این مدل از پله دوبلکس در ابعاد های کوچکتری نسبت به سایر محصولات پله گرد نوربخش ساخته خواهد شد. حال می رویم سر اصل مطلب یعنی نحوه ساخت پله گرد دورلوله ابتدا لوله مرکزی را به صورت تراز ازدو طرف به صورت عمود و موقت به جایی متصل می کنیم. بعد کف پله های مثلثی شکل را که مطابق با ابعاد محیط ساخته ایم. را به صورت تراز به لوله وصل می کنیم. حال بعد از این مرحله نوبت به نورد ورق شاسی ووصل کردنن آن با زاویه ای یکسان به شعاع بزرگ کف پله ها می باشد. در انتهای این مرحله کار اصلی ساخت راه پله ما به اتمام خواهد  رسید ونوبت به اجرای نرده می رسد.

چگونه نرده پله پیچ ساخته می شود؟

یادتان است که راه پله ما یک ورق نورد شده داشت حال هندریل نرده را درست مطابق با زاویه ی ورق نورد خواهیم کرد. و به وسیله ستون هایی به سطح بالایی هر کف پله متصل می شود. این بود طریقه ساخت نرده البته در راحت ترین شکل ممکن مدل های دیگری از جمله نرده فرفورژه به صورت نورد افقی ساختش کمی دشوار تر می باشد. به این دلیل که بعد از مونتاژ فرفورژه ها به هم باید با دستگاه نورد شوند. و بعد در حد فاصل بین هندریل و ورق شاسی قرار داده شوند. که قیمت این مدل از نرده می تواند گران تر از سایر مدل های دیگر باشد که در قیمت پله پیچ در سال 1401 آورده شده است.

پله پیچ دو محور ورق:

ابتدا ورق های ضخیم شاسی را نوردکاری می کنیم. و به وسیله آهن هایی موقت یا همان ستون های فلزی در حالت ایستاده قرار می دهیم. و بعد به وسیله پروفیل های آهنی حالت هر کف پله را به وجود خواهیم آورد بقیه انواع راه پله فرمول ساختی تقریبا شبیه به مدل های ذکر شده دارند. با تغییراتی نسبتا کوچک که هر سازنده می تواند با تکیه بر مهارت و علم و دانش خود مدل های زیبایی خلق کند پله گرد نوربخش ساخت انواع راه پله های صاف یا مستقیم را کمی آسان تر و راحت تر می داند. از این رو اکثر آهنگران حتی آن دسته از عزیزان مبتدی نحوه ساخت آن را بلد هستند.