نجات کوهنورد گم شده در ارتفاعات برفی شیور اهر

آذر 29, 1400
89 بازدید

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس هلال احمر شهرستان اهر از نجات کوهنورد گم شده در ارتفاعات برفی شیور این شهرستان خبر داد و گفت: نجاتگران اهری طی یک عملیات برفی کوهنورد گم شده در کوهستان شیور را یافته و نجات دادند. اصغر رسولی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر گفت: روز جمعه ۲۷ آذر ماه در […]

نجات کوهنورد گم شده در ارتفاعات برفی شیور اهر

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس هلال احمر شهرستان اهر از نجات کوهنورد گم شده در ارتفاعات برفی شیور این شهرستان خبر داد و گفت: نجاتگران اهری طی یک عملیات برفی کوهنورد گم شده در کوهستان شیور را یافته و نجات دادند.

اصغر رسولی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر گفت: روز جمعه ۲۷ آذر ماه در پی اعلام گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک کوهنورد ۵۳ ساله از سوی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر آذربایجان‌شرقی در ارتفاعات شیور، نجاتگران کوهستان شهرستان اهر بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی افزود: نجاتگران پس از چندین ساعت جستجو در ارتفاعات کوهستان شیور توانستند با برقراری تماس‌های تلفنی و اطلاع از موقعیت تقریبی کوهنورد گم شده، وی را در یکی از دره گ‌های کوه شیور بیابند و او را تا ماشین امدادی حاضر در منطقه همراهی کنند.

رسولی در پایان از کوهنوردان و طبیعت گردان درخواست کرد تا به صورت انفرادی به ارتفاعات سفر نکنند و قبل از عزیمت نیز ضمن همراه داشتن تجهیزات لازم و استاندارد، مسیر و محدوده تردد خود را به خانواده و دوستان خود اطلاع دهند تا دیگر کمتر شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,