نجات جان مرد ۵۵ ساله در ارتفاعات لوداب توسط امدادگران هلال احمر شهرستان دنا

دی 23, 1400
98 بازدید

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از نجات جان مردی ۵۵ ساله در ارتفاعات لوداب توسط امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان دنا در عملیاتی نفس گیر خبر داد. سید امان اله جهانبین در جمع خبرنگاران افزود: ساعت ۱۳:۵۸ بعدازظهر روز یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰ بنا بر گزارش مردمی مبنی بر گرفتار […]

نجات جان مرد ۵۵ ساله در ارتفاعات لوداب توسط امدادگران هلال احمر شهرستان دنا

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از نجات جان مردی ۵۵ ساله در ارتفاعات لوداب توسط امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان دنا در عملیاتی نفس گیر خبر داد.

سید امان اله جهانبین در جمع خبرنگاران افزود: ساعت ۱۳:۵۸ بعدازظهر روز یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰ بنا بر گزارش مردمی مبنی بر گرفتار شدن فردی  در ارتفاعات “گردنگاه” لوداب تیم عملیات پایگاه امداد و نجات کوهستان شهرستان دنا در عملیاتی نفس گیر، ضمن  هماهنگی با  مرکز کنترل  ۱۱۲  وارد منطقه شدند که بعد از پیمایش نزدیک به یک ساعت جاده و یک ساعت کوهپیمایی تا رسیدن پای ارتفاعات محل گرفتار شدن مرد ۵۵ ساله  بلافاصله با انجام عملیات راپل واستفاده از تجهیزات تخصصی کوهستان و ایجاد کارگاه طبیعی طناب و بالاکشی و… جهت دسترسی و تثبیت ورهاسازی فرد گرفتار شده و انتقال آن به نقطه امن اقدام کردند.

به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: مرد گرفتار شده با هدف چرای دام خود در ارتفاعات حضور داشت که در دیواره صخره ای سخت گذر وپرشیب گرفتار شده بود که پس از دسترسی و تثبیت و کمک های اولیه به پایین دست ارتفاعات  انتقال داده شد و عملیات  در ساعت ۱۷:۴۰ مغرب به پایان رسید.

گفتنی است که برای دومین بار است این فرد در کوه های این منطقه گرفتار می شود و توسط امدادگران و نجاتگران تیم امداد ونجات کوهستان شهرستان دنا نجات پیدا می کند.

نجات جان مرد ۵۵ ساله در ارتفاعات لوداب توسط امدادگران هلال احمر شهرستان دنا

منبع: ايسنا

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,