نتایج و عملکرد سپاه را نمی توان نادیده گرفت/چشم بستن بر حقایق عادت آمریکایی‌ها است

آذر 22, 1400
10 بازدید

آیت الله مکارم شیرازی  با بیان اینکه نتایج حضور و عملکرد سپاه را نمی‌توان به هیچ وجه نادیده گرفت، عنوان کرد: دولت‌مردان آمریکا عادتشان هست که چشم خود را می بندند و خودشان را به حماقت می‌زنند و مسائل روشن را نادیده می‌گیرند. به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر […]

نتایج و عملکرد سپاه را نمی توان نادیده گرفت/چشم بستن بر حقایق عادت آمریکایی‌ها است
آیت الله مکارم شیرازی  با بیان اینکه نتایج حضور و عملکرد سپاه را نمی‌توان به هیچ وجه نادیده گرفت، عنوان کرد: دولت‌مردان آمریکا عادتشان هست که چشم خود را می بندند و خودشان را به حماقت می‌زنند و مسائل روشن را نادیده می‌گیرند.
به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار فرمانده و مسؤولان سپاه استان قم، سپاه پاسداران را مورد توجه و احترام اقشار مختلف جامعه دانست و عنوان کرد: همگان نتیجه عمل و کارکرد سپاه را در جنگ تحمیلی، عراق، سوریه و دیگر نقاط دیده‌اند و می‌ستایند.
 وی با بیان اینکه نتایج حضور و عملکرد سپاه را نمی‌توان به هیچ وجه نادیده گرفت، تصریح کرد: دولت‌مردان آمریکا عادتشان هست که چشم خود را می بندند و خودشان را به حماقت می‌زنند و مسائل روشن را نادیده می‌گیرند.
این مرجع تقلید افزود: اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی در دنیا مورد توجه قرار نگرفت؛ عمل سپاه معرف این نهاد است و احتیاجی نیست که آنها قبول کنند یا نه؟
وی بیان کرد: بابت حملات و هجمه‌های آمریکایی‌ها علیه سپاه، جای نگرانی نیست، چراکه بعد از این اقدام نابخردانه توجه و اقبال عموم مردم به سپاه بیشتر شد.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه رمز واقعی پیشرفت سپاه را تکیه بر جنبه‌های دینی و ایثار و فداکاری دانست و گفت: شما باید بیش از پیش به این مساله اهتمام داشته باشید، نسل جوان سپاه دوران انقلاب و جنگ را ندیده‌اند و باید برای آنها این مسائل را به درستی تبیین کرد.
این مفسر قرآن کریم وجه غالب انگیزه حضور گروه های جهادی در رسیدگی به سیل زدگان را انگیزه های معنوی و دینی دانست و اضافه کرد: رکن اسلامیت است که جمهوریت را نگه می دارد؛ تا می توانید این سرمایه ارزشمند دینی و الهی را حفظ و روز به روز تقویت کنید.
وی وظیفه و رسالت دست‌اندرکاران عقیدتی سیاسی سپاه را در این راستا مهم و سنگین خواندند و گفت: قبل از هر چیز دو چیز باید تقویت شود، ایمان به خدا و روز جزا، اگر این دو اصل مهم درست شود مابقی امور اصلاح می‌شود.
این مرجع تقلید با تاکید بر این که عمل شما بیش از سخن‌تان تاثیر گذار است، گفت: اگر مردم شما را خوش اخلاق، متواضع و ایثارگر بدانند به مراتب بیش از سخن تان تاثیرگذار خواهد بود.