نایلون حبابدار

نایلون حبابدار
مرداد 3, 1402
36 بازدید

  نایلون حبابدار یا Bubble Wrap یکی از محصولات پلاستیکی است که برای بسته‌بندی و گرفتن ضربه هنگام جابجایی محصولات شکستنی و لوازم الکترونیکی حساس مورداستفاده قرار می‌گیرد. پلاستیک حبا‌بدار در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر یک کاربرد خاصی دارند. درصورتی‌که قصد خرید نایلون حبابدار را برای اسباب‌کشی یا جابجایی وسایل شکستنی دارید، بهتر […]

 

نایلون حبابدار یا Bubble Wrap یکی از محصولات پلاستیکی است که برای بسته‌بندی و گرفتن ضربه هنگام جابجایی محصولات شکستنی و لوازم الکترونیکی حساس مورداستفاده قرار می‌گیرد. پلاستیک حبا‌بدار در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر یک کاربرد خاصی دارند. درصورتی‌که قصد خرید نایلون حبابدار را برای اسباب‌کشی یا جابجایی وسایل شکستنی دارید، بهتر است با انواع آن‌ها آشنا شوید و از طریق فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید این محصولات نمایید.

انواع نایلون حبابدار

انواع نایلون حبا‌بدار دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند و در عرض‌های مختلفی به فروش می‌رسند. این نایلون‌های حباب‌دار که وظیفه ضربه‌گیری را بر عهده دارند، با توجه به طول موردنیاز مشتری به فروش می‌رسند. انواع نایلون حباب‌دار به 4 دسته تقسیم می‌شوند.

 

پلاستیک حباب‌دار دو لایه

نایلون حباب‌دار دولایه یا همان پلاستیک ضربه‌گیر برای بسته‌بندی وسایل شکستنی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این محصول از دو لایه تشکیل‌شده که لایه زیرین آن ساده و لایه رویی آن حباب‌دار است. نایلون‌های حباب‌دار که نقش محافظت را بر عهده دارند، بسیار انعطاف‌پذیر هستند و در اطراف محصولات شکستنی قرار می‌گیرند تا به آن‌ها آسیب وارد نشود.

 

پلاستیک حباب‌دار سه لایه

نایلون حبابدار سه لایه همان‌طور که از نامش پیداست دارای سه لایه است. دو لایه اصلی زیرین و رویین این پلاستیک‌ها به‌صورت مسطح بوده و دارای یک‌لایه حباب‌دار در بخش میانی هستند. مقاومت این پلاستیک‌های حباب‌دار بسیار بالا است و استحکام خوبی در برابر ضربه دارند. پلاستیک‌های سه لایه حباب‌دار، چندان شکل‌پذیر نیستند و حالت انعطاف‌پذیری کمی دارند. به همین خاطر برای بسته‌بندی محصولات کوچک، ظروف شیشه‌ای کوچک و … استفاده می‌شوند.

 

پلاستیک حباب‌دار حباب ریز

این نوع از نایلون‌های حباب‌دار دارای حباب‌های ریزی هستند، کیفیت بسیار بالایی دارند و بیشتر برای بسته‌بندی کردن اسباب و وسایل خرد و ریز استفاده می‌شوند. به این صورت وسایل ریز و شکستنی در کارتون‌ها جای کمی اشغال می‌کنند.

پلاستیک حباب‌دار حباب درشت

پلاستیک‌هایی که دارای حباب‌های درشت هستند ایمنی وسایل بزرگ را حفظ می‌کنند. البته این پلاستیک‌ها فضای بیشتری اشغال می‌کنند.

 

طرز استفاده از نایلون حباب‌دار

پس از خرید نایلون حبابدار باید نحوه استفاده از آن را هم بدانید. شاید تصور کنید که استفاده از نایلون‌های حباب‌دار بسیار ساده است و خیلی ساده این نایلون‌ها را دور وسایل بپیچید، اما بهتر است این نکته را بدانید که برای کسب نتیجه بهتر باید پلاستیک‌های حباب‌دار را به‌گونه‌ای دور وسایل قرار دهید که لایه حبابدار آن‌ها به‌طرف داخل قرار بگیرد.

با انجام این کار لایه حبابدار پلاستیک به‌صورت مستقیم در اطراف وسیله موردنظر قرار می‌گیرد و علاوه بر اینکه از وارد شدن ضربه به آن جلوگیری می‌کند، جلوی جابجا شدن آن را نیز می‌گیرد و اصطکاک ایجاد می‌کند. از آن طرف لایه مسطح پلاستیک که به‌طرف بیرون قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که با سایر وسایل دیگر به‌راحتی روی هم بلغزند و کنار یکدیگر قرار بگیرند.برای خرید نایلون حبابدار کلیک کنید.

مزایای استفاده از نایلون حبا‌بدار

با توجه به اینکه نایلون‌های حباب‌دار استفاده‌های مختلفی دارند و علاوه بر محافظت فیزیکی، هنگام جابجا کردن اثاثیه منزل، لوازم الکترونیکی و ظروف شکستنی استفاده می‌شوند، می‌توان از آن‌ها برای عایق‌بندی نیز استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال این پلاستیک‌ها را برای عایق کردن گلخانه‌ها یا آلاچیق‌ها استفاده می‌کنند. البته بعضی از افراد نیز از این پلاستیک‌ها به‌عنوان زیرانداز استفاده می‌کنند. چراکه بسیار نرم و انعطاف‌پذیر هستند. دیده شده که از نایلون‌های حباب‌دار برای ساخت آثار هنری نیز استفاده می‌شود، اما این پلاستیک‌ها دارای مزایای زیادی هستند که می‌تواند ازجمله آن‌ها موارد زیر را معرفی کرد.

 

کاهش احتمال شکستگی وسایل

وسایل حساس الکترونیکی و ظروف شکستنی مانند چینی و بلور با استفاده از این پلاستیک‌ها در برابر خطر آسیب‌دیدگی و شکستگی قرار نمی‌گیرند و تا ۸۰ درصد احتمال آسیب به آن‌ها کمتر می‌شود.

 

جلوگیری از وارد شدن خط و خش به وسایل

وقتی وسایل حساس را با پلاستیک‌های حباب‌دار بپوشانید، هیچ‌گونه خط و خشی به آن ها وارد نمی‌شود و هنگام اثاث‌کشی یا جابجایی دچار خراشیدگی یا آسیب نمی‌شوند.

نحوه تشخیص نایلون حباب‌دار با کیفیت

 هنگام خرید پلاستیک‌های ضربه‌گیر بایستی به کیفیت آن ها توجه داشته باشید. علاوه بر اینکه قیمت نایلون حباب‌دار مهم است، بایستی نمونه‌هایی را خریداری کنید که جنس خوبی دارند. این پلاستیک‌ها اگر جنس خوبی داشته باشند، ظاهر و استقامت آن ها هم بهتر است، اما آن دسته از پلاستیک‌های حباب‌دار که جنس بی‌کیفیتی دارند، مقاومت کمتری هم خواهند داشت. شما می‌توانید با توجه به بوی این پلاستیک‌ها انواع نامرغوب را تشخیص دهید.

پلاستیک‌های حباب‌دار نامرغوب بوی بدی دارند. رنگ این پلاستیک‌ها نیز شفافیت کمی دارد و حالت کدر مانند دارند؛ بنابراین اگر به فکر خرید این نایلون‌ها هستید از فروشگاه‌های معتبر این محصولات را خریداری کنید تا مطمئن باشید از متریال با کیفیت برای ساخت آن ها استفاده شده است.

پلاستیک‌های حباب‌دار که با کوچکترین ضربه و فشار سوراخ می‌شوند و می‌ترکند جزو نمونه‌های نامرغوب هستند. این محصولات اگر برای بسته‌بندی وسایل گران قیمت شما استفاده شوند، به دلیل اینکه استحکام کمی دارند به‌راحتی می‌توانند باعث آسیب‌دیدگی آن ها شوند.

پس بهتر است هنگام خرید این محصولات علاوه بر عرض پلاستیک و اندازه حباب‌ها به کیفیت جنس آن نیز توجه داشته باشید. قیمت انواع نایلون حباب‌دار نیز با توجه به اندازه و نوع این پلاستیک‌ها متفاوت است. مسلماً پلاستیک‌های با کیفیت دارای قیمت‌های بیشتری نسبت به نایلون‌های حباب دار بی‌کیفیت هستند که البته قابل چشم پوشی است. چراکه محصولی که انتخاب می‌کنید چندین بار قابل استفاده است و امنیت بالایی دارد.

 

خرید نایلون حبابدار

خرید نایلون حبابدار از فروشگاه های معتبر بهترین گزینه برای شماست. چراکه علاوه بر اطمینان از کیفیت و مواد اولیه‌ای که برای ساخت این محصولات استفاده شده، مطمئن هستید که قیمت‌های مقرون به صرفه و مناسبی را به شما ارائه می‌دهند.

خیلی از افراد این سوال را می‌پرسند که برای خرید پلاستیک‌های ضربه‌گیر به کدام فروشگاه‌ها باید مراجعه کنیم؟ آیا این محصولات را در پلاستیک فروشی‌ها عرضه می‌کنند یا باید به فروشگاه‌های خاصی مراجعه کنیم؟

در حال حاضر برخی از فروشگاه‌های آنلاین هستند که مانند فروشگاه اینترنتی پلاستلون انواع پلاستیک‌های ضربه‌گیر و حباب‌دار را با قیمت‌های مناسب و در عرض‌های مختلف عرضه می‌کنند. محصولات تولید شده در این فروشگاه بسیار با کیفیت بوده و دارای نمونه‌های دولایه، سه لایه، حباب ریز و حباب درشت هستند. درصورتی‌که قصد خرید این محصولات را دارید، می‌توانید به وب سایت اصلی پلاستلون مراجعه نمایید و محصولات خود را خریداری نمایید. در هر نقطه از ایران عزیزمان که باشید فروشگاه پلاستلون خریدهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آدرس موردنظر شما ارسال می‌کند.

 

کلام پایانی

نایلون حباب‌دار یکی از ابزارهای کاربردی و مفید است که نقش ضربه گیر دارد و برای بسته‌بندی کردن وسایل منزل، ظروف شکستنی، لوازم الکترونیکی مبلمان و وسایل شکستنی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این محصولات دارای عرض‌های کم برای بسته‌بندی کردن وسایل کوچک و عرض‌های زیاد برای بسته‌بندی وسایل بزرگ هستند. انواع نایلون حباب‌دار و مزایای استفاده از آن ها در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت.