ناوی پیلای رئیس کمیته بین‌المللی تحقیقات درباره جنایات اسرائیل شد/تل‌آویو: همکاری نمی‌کنیم

مرداد 21, 1400
35 بازدید

شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، کمیسر سابق حقوق بشر ریاست کمیته بین المللی را برعهده داشت که برای تحقیقات درباره جنایت‌های اخیر در جنگ غزه تشکیل شده است.  به نقل از رویترز، شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، ناوی پیلای، کمیسر سابق حقوق بشر ریاست کمیته بین المللی را برعهده داشت که […]

ناوی پیلای رئیس کمیته بین‌المللی تحقیقات درباره جنایات اسرائیل شد/تل‌آویو: همکاری نمی‌کنیم

شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، کمیسر سابق حقوق بشر ریاست کمیته بین المللی را برعهده داشت که برای تحقیقات درباره جنایت‌های اخیر در جنگ غزه تشکیل شده است.

 به نقل از رویترز، شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، ناوی پیلای، کمیسر سابق حقوق بشر ریاست کمیته بین المللی را برعهده داشت که برای تحقیقات درباره جنایت‌های اخیر در جنگ غزه تشکیل شده است.

این شورا اواخر مه با تحقیقات درباره نقض‌های احتمالی در غزه و کرانه باختری و اراضی اشغالی طی درگیری‌ها و جنگ اخیر موافقت کرد.

میچل باچله، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل در آن زمان اعلام کرد که حملات کشنده رژیم صهیونیستی به غزه احتمالا جنایت جنگی است و حماس نیز با شلیک موشک به اراضی اشغالی قوانین بین المللی را نقض کرده است.

در این راستا هیئت رژیم صهیونیستی در دفتر سازمان ملل در ژنو مخالفت خود را با همکاری با تحقیقات بین المللی درباره نقض حقوق بشر در اراضی فلسطین و اراضی اشغالی اعلام و تأکید کرد، این کمیته طی جلسه‌ای “جانبدارانه” و “برای حمله به اسرائیل” تشکیل شده است.

این هیئت اعلام کرد: عجیب نیست که هدف از این کمیته کشف نقض‌های اسرائیل است و در عین حال توجهی به “جنایت‌های” حماس در غزه نمی‌شود. ما با چنین تحقیقاتی همکاری نمی‌کنیم.

بازپرسانی که مکلف به تحقیقات شده‌اند اولین گزارش خود را ژوئن ۲۰۲۲ ارائه خواهند کرد.

طی جنگ اخیر غزه ۲۵۰ فلسطینی شهید و ۱۳ اسرائیلی کشته شدند.

منبع:ایسنا