نارنجی‌پوشان را بیش از هر زمانی دریابیم

آذر 2, 1400
10 بازدید

عکس آرشیوی است. ایسنا/فارس یکی از گروه‌های شغلی که در هر زمانی کارشان تعطیل بردار نیست و در هر شرایطی لزوم حضور و فعالیت آنان وجود داشته و دارد، پاکبانان نارنجی پوش هستند. مردانی که شغل‌شان با دشواری‌های فراوانی همراه بود و این روزها بیش از سایر شهروندان در معرض خطر هستند. نبود پاکبانان در تمام […]

نارنجی‌پوشان را بیش از هر زمانی دریابیم
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس یکی از گروه‌های شغلی که در هر زمانی کارشان تعطیل بردار نیست و در هر شرایطی لزوم حضور و فعالیت آنان وجود داشته و دارد، پاکبانان نارنجی پوش هستند. مردانی که شغل‌شان با دشواری‌های فراوانی همراه بود و این روزها بیش از سایر شهروندان در معرض خطر هستند.

نبود پاکبانان در تمام شهرها و توقف فعالیت آنان حتی برای چند ساعت، تاثیرات مشهودی در زیبایی و نظافت معابر و اماکن عمومی خواهد داشت؛ امروز این گروه، بیشتر از دیگران نیاز به توجه داشته و باید تجهیزات و امکانات ضروری بهداشتی آنان برای حفظ سلامتشان، تامین و توزیع شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر جهرم در گفت و با ایسنا ضمن تاکید بر ضرورت توجه جدی به سلامت پاکبانان، گفت: در روزهای کرونایی که بخش اعظمی از کسب و کارها تعطیل و دورکاری در برخی از ادارات لحاظ شده‌ است شاهد فعالیت بی وقفه نارنجی‌پوشان شهر هستیم که در این شرایط بحرانی می‌کوشند با پاکسازی و نظافت سطح شهر گامی در راستای کاهش شیوع این بیماری بردارند.

رحمانیان افزود: پاکبانان همواره و در تمام شرایط مشغول خدمت رسانی به مردم هستند، انتظار اینست که پیمانکاران خدمات شهری نسبت به پرداخت به موقع و کامل حقوق، پاداش و سنوات پاکبانان زحمتکش اقدام کنند.

عضو شورای شهر جهرم ادامه داد: اقشار مختلفی در کار مبارزه با شیوع ویروس کرونا حضور دارند، اما پاکبانان مظلوم‌ترین این اقشار به شمار می‌روند که در شرایط حاد کنونی نیز از تلاش برای پاکیزه‌نگه داشتن شهر دریغ ندارند اما باید تجهیز این افراد به وسایل بهداشتی مورد توجه باشد.

سخنگوی شورای شهر جهرم گفت همه پیمانکاران حوزه خدمات شهری، باید ملزومات بهداشتی را که شامل ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده و دستکش مجهز باشند زیرا سلامت پاکبانان، نیروهای خدمات شهری و فضای سبز از اهمیت زیادی برخوردار است و مدیریت شهری نباید از این مهم غافل شود.

رحمانیان اضافه کرد که پاکبانان و نیروهای خدمات شهری به طور مستقیم با آلوده‌ترین اقلام و پسماندهای خطرناک سر و کار دارند در این میان ماسک‌ها و دستکش‌های رها شده در سطح شهر نیز بر سختی و خطر کار آنها می‌افزاید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا