می‌خواهیم یک خوزستان جدید را به واترپلو کشور معرفی کنیم

دی 6, 1400
73 بازدید

ایسنا/خوزستان رئیس کمیته فنی واترپلو هیات شنا خوزستان گفت: باتوجه به برنامه‌های مدنظر در استان، هدف ما معرفی یک خوزستان جدید در واترپلو به کشور است. رضا جعفری در گفت و گو با ایسنا در خصوص اهداف برگزاری اردوی مشترک تیم واترپلو زیر ۱۷ و ۲۰ سال استان که تا کنون ۱۱ جلسه از آن تشکیل […]

می‌خواهیم یک خوزستان جدید را به واترپلو کشور معرفی کنیم

ایسنا/خوزستان رئیس کمیته فنی واترپلو هیات شنا خوزستان گفت: باتوجه به برنامه‌های مدنظر در استان، هدف ما معرفی یک خوزستان جدید در واترپلو به کشور است.

رضا جعفری در گفت و گو با ایسنا در خصوص اهداف برگزاری اردوی مشترک تیم واترپلو زیر ۱۷ و ۲۰ سال استان که تا کنون ۱۱ جلسه از آن تشکیل شده است، اظهار کرد: شناسایی پتانسیل واترپلو موجود استان، ایجاد انگیزه بین مربیان و بازیکنان که به دلیل شیوع کرونا آسیب زیادی دیدند از دلایل آغاز تمرینات مشترک تیم‌های واترپلو زیر ۱۷ و ۲۰ سال خوزستان است.

وی بیان کرد: معرفی یک خوزستان جدید در واترپلو به کشور یکی دیگر از اهداف برگزاری اردوی مشترک بوده است. ارتباط هر چه بیشتر و بهتر خانواده واترپلو خوزستان با هم دیگر، آشنایی بازیکنان با قوانین جدید واترپلو، آشنایی بازیکنان و مربیان با شیوه جدید بازی واترپلو در سطح کشور، آشنایی بازیکنان آموزشی این رشته در خوزستان با شیوه جدید آموزش واترپلو، افزایش تعداد مربیان و ورزشکاران این رشته در سطح استان از نظر کیفی و کمی و تحریک، تشویق و جذب اسپانسرهای مالی جهت سرمایه‌گذاری در این رشته در استان و مهم‌تراز همه آماده‌سازی جهت شروع لیگ واترپلو خوزستان که در کمیته فنی استان برنامه‌ریزی شد نیز از دیگر دلایل برگزاری این تمرینات مشترک بود.

رئیس کمیته فنی واترپلو هیات شنا خوزستان در پاسخ به این سوال که پس از برگزاری ۱۱ جلسه اردوی مشترک تیم واترپلو زیر۱۷ و زیر ۲۰ سال استان تا چه میزان به اهداف موردنظر کمیته فنی واترپلو استان رسیده‌اید؟ گفت: اردوی متمرکز واترپلو خوزستان در دو رده سنی زیر ۱۷ و ۲۰ سال خوزستان از ۲۲ مهرماه سال جاری به صورت هفته‌ای یک بار به میزبانی شهرستان امیدیه آغاز شد و تاکنون ۱۱ جلسه از آن برگزار شده است؛ سرعت پیشرفت واترپلویست‌های استان در این اردو خیلی بیشتر از تصور ما بود و این به شدت باعث امیدواری ما است، هرچند با توجه به این‌که هنوز بیشتر استخرهای استان بازگشایی نشدند و امکان تمرینات مداوم برای آن‌ها نیست اما همین امر نیز روند پیشرفت ما را در استان در بر دارد.

وی در ادامه نیز بیان کرد: امیدوارم به زودی استخرهای استان بازگشایی شوند تا علاقه‌مندان بتوانند تمرینات مستمر خود را داشته باشند. در این اردوی متمرکز در حال شناسایی نقاط ضعف بازیکنان، مربیان و شرایط فنی خود هستیم تا ان‌شاءالله با باز شدن استخرهای استان و آغاز لیگ واترپلو خوزستان در جلسات متعدد و تخصصی کمیته فنی استان برای رفع نقاط ضعف شناسایی شده اقدام کنیم.

سرمربی سابق تیم‌ملی واترپلو افزود: برنامه‌ای که برای آینده سیستم آموزشی واترپلو استان در نظر داریم برنامه‌ریزی جهت طرح درس و آموزش های یکسان در سطح استان است که در این راستا باید به سمت آموزش‌های نوین واترپلو، هم در بخش آموزش و هم بازی برویم که این کار را باید با بهره بردن از اساتید بزرگ کشور و مربیان برتر انجام دهیم که برنامه‌ریزی آن صورت گرفته و فقط منتظر بازگشایی استخرهای استان هستیم که انجام آن گام بسیار بزرگ و ارزشمندی در پیشرفت واترپلو خوزستان خواهد بود.

جعفری در پایان نیز گفت: لیگ واترپلو استان در رده های زیر ۱۴، ۱۷ و ۲۱ سال به صورت رفت و برگشت، استاندارد و منسجم قطعا قبل از پایان سال جاری آغاز می‌شود. همچنین مسابقاتی در قالب جشنواره برای رده‌سنی زیر ۱۲ سال استان داریم که البته برد و باخت ندارد و فقط برای استعدادیابی و پشتوانه‌سازی برای استان در رده‌های پایه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , ,