میشل عون: حریری اگر قادر به تشکیل دولت نیست، کناره‌گیری کند

آذر 4, 1400
11 بازدید

رئیس جمهوری لبنان اعلام کرد: اگر سعد الحریری، نخست وزیر مکلف خود را در تشکیل دولت ناتوان می‌بیند باید زمینه را برای کسانی که قادر به انجام این کار هستند، فراهم کند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الجزیره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان خاطرنشان کرد: پس از آنکه سعد الحریری بخشنامه دولتی را […]

میشل عون: حریری اگر قادر به تشکیل دولت نیست، کناره‌گیری کند

رئیس جمهوری لبنان اعلام کرد: اگر سعد الحریری، نخست وزیر مکلف خود را در تشکیل دولت ناتوان می‌بیند باید زمینه را برای کسانی که قادر به انجام این کار هستند، فراهم کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الجزیره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان خاطرنشان کرد: پس از آنکه سعد الحریری بخشنامه دولتی را ارائه کرد که حداقل‌های توازن و معاهده‌های سابق در آن رعایت نشده بود و دولت را به تعطیلی کشاند، از وی می‌خواهم برای تشکیل فوری دولت با توافق با من و براساس ساز و کار قانون اساسی به کاخ بعبدا بیاید.

وی در ادامه افزود، اگر الحریری خود را در تشکیل دولت ناتوان می‌بیند باید زمینه را برای کسانی که قادر به انجام این کار هستند، فراهم کند.
رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد، سکوت در شرایط کنونی لبنان جایز نیست.

میشل عون اعلام کرد: اگر سعد الحریری نتواند حکم تشکیل دولت را امضا کند به طرف انتخابات زودهنگام پیش خواهیم رفت.

رئیس جمهوری لبنان اظهار داشت: همگی باید لبنان را نجات دهیم و سعد الحریری باید فورا اقدام به انتخاب بین دو گزینه پیش‌روی خود کند.

وی همچنین گفت: ترجیح دادم به منظور عدم ایجاد دو دستگی در مواضع سیاسی سکوت کنم، اما از امروز به بعد دیگر سکوت و نشستن در خانه فایده‌ای ندارد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا