میزان واکسیناسیون مناطق محروم زنجان رضایت‌بخش نیست

مرداد 23, 1400
8 بازدید

 فرماندار زنجان گفت: وضعیت واکسیناسیون در مناطق محروم مانند اسلام‌آباد، نجف‌آباد، خیام و کوی فرهنگ رضایت‌بخش نبوده و نیازمند اتخاذ تمهیدات لازم است. رضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با شرایط واکسیناسیون در مناطق روستایی زنجان، اظهار کرد: درصد مشارکت برای واکسیناسیون در دهستان‌های مختلف طبق رنگ‌بندی مشخص شده که به تبع آن […]

میزان واکسیناسیون مناطق محروم زنجان رضایت‌بخش نیست

 فرماندار زنجان گفت: وضعیت واکسیناسیون در مناطق محروم مانند اسلام‌آباد، نجف‌آباد، خیام و کوی فرهنگ رضایت‌بخش نبوده و نیازمند اتخاذ تمهیدات لازم است.

رضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با شرایط واکسیناسیون در مناطق روستایی زنجان، اظهار کرد: درصد مشارکت برای واکسیناسیون در دهستان‌های مختلف طبق رنگ‌بندی مشخص شده که به تبع آن موانع رفع و شرایط تسهیل‌گری شده است.

وی با بیان اینکه در مسیر روستای قره‌بوته بالای ۸۰ درصد گروه‌های هدف واکسینه شده‌اند، افزود: طبق ابتکار دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، درصد مشارکت شهرستان‌ها و دهستان‌های استان براساس رنگ‌بندی مشخص شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه مشکلی در تامین واکسن کرونا در شهرستان زنجان نداریم، تصریح کرد: در شهرستان‌ زنجان با توجه به جمعیت بالای گروه‌های هدف که در اولویت واکسیناسیون قرار دارند و با توجه به جمعیت کم روستاها، مشکل واکسیناسیون در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل خواهد شد.

فرماندار زنجان با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی شهرستان‌ زنجان، گفت: در مناطقی چون اسلام‌آباد، خیام و بی‌سیم بیشترین واجدان شرایط واکسیناسیون در این مناطق وجود دارد که با واکسیناسیون این گروه درصد بالا می‌رود.

عسگری در رابطه با رنگ‌بندی وضعیت واکسیناسیون، خاطرنشان کرد: شهرک کارمندان، اعتمادیه، انصاریه در وضعیت آبی و مناطق محروم مانند اسلام‌آباد، نجف‌آباد، خیام و کوی فرهنگ میزان واکسیناسیون رضایت‌بخش نیست. منبع: ايسنا