میرزایی: برای مقابله با تحریم اخیر آمریکا نیازمند وفاق دولت و مجلس هستیم

آذر 23, 1400
9 بازدید

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که برای مقابله با اقدام اخیر آمریکا در عدم تمهید معافیت‌های نفتی باید وفاقی بین مجلس و دولت در مورد راهکارها ایجاد شود. جلال میرزایی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ما باید در قبال اقدام اخیر آمریکا یک فکر اساسی کنیم و برای مقابله با آن […]

میرزایی: برای مقابله با تحریم اخیر آمریکا نیازمند وفاق دولت و مجلس هستیم

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که برای مقابله با اقدام اخیر آمریکا در عدم تمهید معافیت‌های نفتی باید وفاقی بین مجلس و دولت در مورد راهکارها ایجاد شود.

جلال میرزایی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ما باید در قبال اقدام اخیر آمریکا یک فکر اساسی کنیم و برای مقابله با آن مجموعه‌ای از تدابیر را بیاندیشیم. نیاز است که در این رابطه در مجلس بحث شود و نهایتاً راجع به مجموعه‌ای از اقدامات بین جریان‌های سیاسی و مجلس و دولت وفاق ایجاد شود تا بتوانیم تدابیر خود را مرحله به مرحله و با هزینه کمتر اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه صرف اقدامات وزارت نفت در شرایط فعلی کافی نیست، تأکید کرد: ما در شرایط موجود نیاز به راهکار نظامی و سیاسی هم داریم و البته تدبیر ما باید با این فرض باشد که فروش نفت به صفر می‌رسد تا بتوانیم متناسب با این گام‌هایی را پیش‌بینی کنیم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین اضافه کرد: متأسفانه ما کمتر راجع به واقعیات بحث می‌کنیم زیرا واقعیات به مذاق ما خوش نمی‌آید. اگر این وضع ادامه یابد و آمریکا را مجبور نکنیم که در سیاستش تجدید نظر کند، واقعیت این است که عربستان و امارات سعی می‌کنند کسری بازار را جبران کنند و ما هم مجبوریم برای فروش نفت تخفیف بدهیم و از راه‌های دیگری نفت بفروشیم و وقتی به این ارزان فروشی روی بیاوریم بازار دستخوش تغییر می‌شود و قیمت‌ها پایین می‌آید اما نهایتاً ما نیازمند مجموعه اقداماتی هستیم تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

انتهای پیام