مکان‌یابی در شرق و غرب تهران برای ایجاد آرامستان در دستورکار

آذر 27, 1400
110 بازدید

شهردار تهران گفت: مأموریت شهرداری تهران در حوزه توسعه آرامستان بهشت زهرا(س) دوری از تمرکز زدایی است. به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در جلسه‌ای با مدیر عامل و معاونان سازمان بهشت زهرا(س)، اظهار کرد: ما باید به دنبال ایجاد هویت نوین در مدیریت شهری فعلی باشیم. هویت نوین در معماری ایرانی اسلامی بعد از […]

مکان‌یابی در شرق و غرب تهران برای ایجاد آرامستان در دستورکار

شهردار تهران گفت: مأموریت شهرداری تهران در حوزه توسعه آرامستان بهشت زهرا(س) دوری از تمرکز زدایی است.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در جلسه‌ای با مدیر عامل و معاونان سازمان بهشت زهرا(س)، اظهار کرد: ما باید به دنبال ایجاد هویت نوین در مدیریت شهری فعلی باشیم. هویت نوین در معماری ایرانی اسلامی بعد از انقلاب، ایجاد هویت ادبی هنری و ورزشی با استفاده از ظرفیت های تأثیرگذار در تهران اعم از دانشگاه ها، حوزه، مساجد و حتی آرامستان ها که باید نقطه آرامش بخش و محل توجه مردم شوند.

وی با اشاره به موضوع توسعه بهشت زهرا، تصریح کرد: مأموریت شهرداری تهران در حوزه توسعه آرامستان بهشت زهرا(س) دوری از تمرکز زدایی است و شناسایی دارایی ها و ظرفیت های موجود در شرق و غرب تهران برای ایجاد آرامستان در دستور کار قرار گرفته شده است.

وی در ادامه افزودند: گلزار شهدای بهشت حضرت زهرا(س) سند هویتی تهران است و باید از ظرفیت های دینی، فرهنگی و علمی و مردمی برای بهره مندی بهتر مردم از این مکان مقدس استفاده کرد و تلاش ما در دوره جدید مدیریتی این است که دسترسی مردم به این مکان مقدس تسهیل شود.

شهردار تهران در بخش دوم حضور خود در سازمان بهشت زهرا(س) که پس از افتتاح تقاطع غیر هم سطح سه راه باقر شهر صورت گرفت، تصریح کرد: موضوع ” بهشت گردی” را باید در میان مدارس رواج دهیم که این مهم با کمک و همکاری آموزش و پروش میسر خواهد شد.

وی ضمن اشاره به اینکه گلزار شهدای بهشت حضرت زهرا(س) مدفن ۳۰۰۰۰ شهید گلگون کفن دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است، اذعان داشت: خانواده محترم شهدا و جانبازان و ایثارگران بزرگترین منبع هویت بخشی به گلزار شهدا هستند و این مجموعه با توان و ظرفیت فرهنگی عظیمی که دارد مکانی مناسب برای قرار گاه فرهنگی بزرگ کشوری و ایجاد مرکز اسناد شهدا خواهد بود. لازم است با مستند سازی، سیره نگاری و شناساندن شهدا به کارشناسان هنری بستر و زمینه ی فعالیت های فرهنگی و هنری را در این مکان ایجاد کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی شهرداری تهران، در ابتدای این دیدار سعید غضنفری مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا(س) و شهردار حرم امام راحل گزارش جامعی از وضعیت موجود و برنامه های راهبردی و سند تحول در مدیریت مجموعه سازمان و گلزار شهدا را ارائه کرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,