موردی از طغیان رودخانه ها در استان مرکزی مشاهده نشده/سد یاسبلاغ سالم است

آذر 4, 1400
14 بازدید

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: موردی از طغیان رودخانه ها در استان مرکزی مشاهده نشده است. حمید غیاثی در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: تا این لحظه تخریبی در سد یاسبلاغ رخ نداده و در خصوص رودخانه ها نیز بدنبال بارش های انجام شده افزایش حجم آب اتفاق افتاده، اما طغیان […]

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: موردی از طغیان رودخانه ها در استان مرکزی مشاهده نشده است.

حمید غیاثی در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: تا این لحظه تخریبی در سد یاسبلاغ رخ نداده و در خصوص رودخانه ها نیز بدنبال بارش های انجام شده افزایش حجم آب اتفاق افتاده، اما طغیان رودخانه ها در استان تا این لحظه گزارش نشده است.

وی اظهار کرد: سدهای استان کاملا مطمئن و تقریبا پر هستند. سد کمال صالح قریب به یک ماه است که سرریز دارد و بندهای خاکی نیز برخی پر، برخی در حال پر شدن هستند و برخی نیز نسبتا سرریز دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: شورای هماهنگی مدیریت بحران پای کار هستند و تاکنون حادثه خاصی در استان نداشته ایم. تنها یکی دو دیوار یا خانه گلی فرسوده در استان تخریب شده ولی هیچگونه خسارت جانی در پی نداشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که سد الغدیر نیز با افزایش حجم آب رودخانه قره چای پر شود.

غیاثی در خصوص پل محور خنداب میلاجرد، با تاکید بر اینکه این پل بسته نشده و آنچه اتفاق افتاده محدود شدن تردد بوده است، گفت: در این منطقه زمین مسطح است و حجم زیاد بارندگی باعث شد شکست جزئی در این پل ایجاد شود، بر این اساس در راستای تامین امنیت تردد بر روی این پل، تردد وسایل نقلیه سنگین بویژه کامیون های حامل سوخت را از این پل ممنوع کرده ایم.منبع: ايسنا