موج سوم همه گیری کرونا در فرانسه

آذر 5, 1400
14 بازدید

نخست وزیر فرانسه گفته است که این کشور وارد موج سوم شیوع کروناویروس شده است. به گزارش ایسنا، “ژان کاستکس” نخست وزیر فرانسه با بیان اینکه این کشور وارد موج سوم شیوع کروناویروس شده که مشخصه آن گسترش سویه های مختلف ویروس است، ادعا کرد: واکسیناسیون راهکار ریشه کن ساختن شیوع ویروس است. دولت فرانسه وعده داده  که […]

موج سوم همه گیری کرونا در فرانسه

نخست وزیر فرانسه گفته است که این کشور وارد موج سوم شیوع کروناویروس شده است.

به گزارش ایسنا، “ژان کاستکس” نخست وزیر فرانسه با بیان اینکه این کشور وارد موج سوم شیوع کروناویروس شده که مشخصه آن گسترش سویه های مختلف ویروس است، ادعا کرد: واکسیناسیون راهکار ریشه کن ساختن شیوع ویروس است.

دولت فرانسه وعده داده  که حداقل ۱۰ میلیون دوز واکسن تا اواسط ماه آوریل، ۲۰ میلیون تا اواسط ماه مه و ۳۰ میلیون دوز تا تابستان توزیع شود. این درحالیست که در حال حاضر اروپا با کمبود تولید واکسن کرونا مواجه است.

به گزارش ایسنا به نقل از گلوبال تایمز، بنابر اعلام مقامات فرانسوی تا روز سه شنبه پنج میلیون و ۲۹۵ هزار و ۷۳۵ نفر دستکم یک دوز از واکسن کروناویروس را دریافت کرده اند.

بنابر آمار جهانی از ابتدای همه گیری کرونا تاکنون فرانسه چهار میلیون و ۱۰۸ هزار و ۱۰۸ مبتلا و همچنین ۹۱ هزار و ۱۷۰ قربانی این بیماری را گزارش کرده است.

منبع:ایسنا