ممنوعیت کشتار دام آبستن در کشتارگاه‌های دام لرستان

مهر 19, 1400
25 بازدید

 مدیر کل دامپزشکی لرستان از ممنوعیت کشتار دام آبستن در کشتارگاه‌های دام استان خبر داد. مصطفی زبردست در جریان بازدید از کشتارگاه گلشن خرم‌آباد که امروز ۱۹ مهرماه صورت گرفت، ضمن نظارت بر نحوه کشتار و ذبح دام، اظهار کرد: جهت حفظ سلامت خود و خانواده حتما گوشت مورد نیاز خود را از واحدهای عرضه […]

ممنوعیت کشتار دام آبستن در کشتارگاه‌های دام لرستان

 مدیر کل دامپزشکی لرستان از ممنوعیت کشتار دام آبستن در کشتارگاه‌های دام استان خبر داد.

مصطفی زبردست در جریان بازدید از کشتارگاه گلشن خرم‌آباد که امروز ۱۹ مهرماه صورت گرفت، ضمن نظارت بر نحوه کشتار و ذبح دام، اظهار کرد: جهت حفظ سلامت خود و خانواده حتما گوشت مورد نیاز خود را از واحدهای عرضه کننده مجاز خریداری کنند.

وی تصریح کرد: در کشتارگاه‌های استان عملیات نظارت شرعی و بهداشتی بر لاشه‌های کشتاری توسط همکاران ناظرین شرعی و بهداشتی به نحو مناسب صورت می‌گیرد.

مدیرکل دامپزشکی لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۱۸ قانون سازمان دامپزشکی کشور، کشتار هرگونه دام آبستن در کشتارگاه‌های دام  به دلیل جلوگیری از کاهش ذخایر ژنتیکی دام  ممنوع است.

این مسئول یادآور شد: اداره کل دامپزشکی استان موضوع را به نحو مناسب به اطلاع کلیه عوامل رسانده و در صورت مشاهده کشتار دام آبستن متخلفین به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

منبع: ايسنا