مقام اماراتی: حماس غزه را اشغال کرده است نه اسرائیل!

مرداد 23, 1400
40 بازدید

رئیس کمیسیون دفاع، امور داخلی و روابط خارجه در شورای فدرال امارات در سخنانی با چشم‌پوشی از تجاوزات رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین به ویژه در نوار غزه؛ جنبش مقاومت اسلامی حماس را عامل درد و رنج فلسطینی‌ها در این باریکه دانست!  علی النعیمی، رئیس کمیسیون دفاع، امور داخلی و روابط خارجه در شورای فدرال […]

مقام اماراتی: حماس غزه را اشغال کرده است نه اسرائیل!

رئیس کمیسیون دفاع، امور داخلی و روابط خارجه در شورای فدرال امارات در سخنانی با چشم‌پوشی از تجاوزات رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین به ویژه در نوار غزه؛ جنبش مقاومت اسلامی حماس را عامل درد و رنج فلسطینی‌ها در این باریکه دانست!

 علی النعیمی، رئیس کمیسیون دفاع، امور داخلی و روابط خارجه در شورای فدرال امارات (پارلمان) همزمان با سالروز عادی سازی روابط میان کشورش و رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه عبری زبان “یسرائیل هیوم” اظهار کرد: توافقنامه عادی سازی روابط نه تنها برای امارات و اسرائیل بلکه درها را بر روی کل منطقه باز کرد.

وی افزود: منطقه ۷۰ سال رنج و درگیری را پشت سر گذاشت و گاهی باید گذشته را رها و مرحله جدیدی را آغاز کرد و به صلح اعتقاد داشت.

النعیمی با اشاره به جنگ اخیر نوار غزه و حمله رژیم صهیونیستی به این باریکه گفت: باید جنگ تبلیغاتی انجام شود، جنگی که اسرائیلی‌ها در این دور از جنگ با حماس باختند مساله‌ای که بر اساس روایات مطرح شده در خاورمیانه و حتی غرب ارائه شده بود.

وی مدعی شد: “یکی از بزرگترین اشتباهات این روایت، که بارها در رسانه‌ها شاهد آن بوده‌ایم، نحوه صحبت درباره غزه بود که گویی اسرائیلی‌ها آن را اشغال کرده‌اند؛ نه اینگونه نیست، حماس آن را اشغال کرده است و دلیل درد و رنج ملت فلسطین در غزه حماس است نه اسرائیلی‌ها!

این مقام اماراتی گفت: بسیاری از ما حماس را محکوم کردیم  و در اسرائیل نیز افرادی بودند که با جنگ مخالف بودند، غلبه بر تاریخ دشوار است، اما ما باید چشم مردم را باز کنیم، چیزهایی را به آنها نشان دهیم که در چهل یا پنجاه سال گذشته ندیده‌اند.

وی درباره حمله به کشتی‌ها در سواحل امارات و پرتاب موشک از لبنان به سمت اراضی اشغالی نیز تصریح کرد: جامعه بین‌الملل باید قوانین بین‌المللی را تحمیل کند تا امنیت و ثبات در منطقه برقرار شود.

النعیمی درباره اخوان المسلمین نیز تاکید کرد: آنها اسلام را ربوده‌اند و از دین برای ترویج اهداف سیاسی استفاده می‌کنند. سازمان‌هایی مانند القاعده، “بوکوحرام”، “داعش” و دیگر گروه‌ها با اخوان المسلمین ارتباط دارند.

منبع: ايسنا